جدید
خانه / دینی و مذهبی / دانستنیها / آموزه های رفتاری امام صادق (علیه السلام) /ویژه نامه شهادت

آموزه های رفتاری امام صادق (علیه السلام) /ویژه نامه شهادت

آموزه های رفتاری امام صادق (علیه السلام) /ویژه نامه شهادت

ویژه نامه شهادت امام صادق(علیه السلام)

صمن عرض تسلیت شهادت امام صادق (علیه السلام) محضر امام عصر (علیه السلام)،مقام عظمای ولایت امام خامنه ای و تمامی شیعیان وشیفتگان آن حضرت به گوشه ای از آموزه های رفتاری امام صادق (علیه السلام) اشاره می شود . از القاب آن بزرگوار صادق است می طلبد پیروان نسبت به صدق در رفتار وکردار و منش انسانیت سعی کنند و از آنچه به صداقت ضربه می زند دوری  بجویند و همواره به صداقت در گفتار بیندشند و از کذب  و دروغ بپرهیزند زیرا رئیس مذهب شیعه صادق است پس چرا دروغ در گفتار و……؟ اموره دیگر نامش جعفر است جعفر نام نهری در بهشت است پس صحبت از بهشت است امام مانند دیگران ائمه می خواهند پیروان خویش را به بهشت رفتن هدایت کنند در صورتی می توانیم به بهشت برویم که پیرو واقعی ان امام عزیز باشیم پس چرا سرپیچی و نافرمانی ؟

اموزه دیگر سخن از تربیت شاگردان زیاد است بحث و علم دانش و ادامه دهنده را پدر خویش امام باقر (علیه السلام) در این جهت هم انتظار از پیروان این است در جهت کسب علم و دانش کوشا باشند. پس چرا جهل و نادانی وبی بصیرتی ؟

اموزه بسیار مهم رفتاری امام صادق (علیه السلام)  وصیت گوهر بار  ایشان سفارش به امر نماز است که در لحظات اخر عمرشان فرمودند: ««لا تنال شفاعتنا من استخف بالصلاه »» به شفاعت ما اهل بیت نمی رسد کسی که نماز  را سبک بشمارد پس چرا نماز اخر وقت؟

در پایان به اموزه  دیگری  می پردازیم و اینکه وقتی به امام صادق (علیه السلام) گفته شد چرا قیام نمی کنید پاسخ دادند اگر یار می داشتم قیام می کردم بنابر این  نتیجه می گیریم شکویه امام از نبود یار و حامی است پس چرا بعضی نمی خواهند یار امام و حامی ولایت باشند؟

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online