جدید
خانه / تازه / انتقاد قرائتی از خانه سازی

انتقاد قرائتی از خانه سازی

انتقاد  قرائتی از خانه سازی
انتقاد استاد قرائتی از نحوه ساخت و ساز خانه(محراب ومناره ظ از مساجد حذف شود)

مسئول نهاد ستاد اقامه نماز کشور گفت: نباید منازل را شبیه دشمن منازل دشمن بسازیم زیرا در سبک زندگی ما تاثیر می‌گذارد.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در همایشی با عنوان «شهرسازی اسلامی و تاثیر آن بر سبک زندگی» که توسط شهرداری مشهد و در مجتمع فرهنگی پارک وحدت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه امروز در دانشگاه‌های ما تولید علم بسیار کم است و بیشتر انتقال علم صورت می‌گیرد که اکثر این علم‌ها نیز غربی است.
وی بیان داشت: باید توجه داشت که چرا عمر خانه‌ها در کشور بین ۳۰ تا ۴۰ سال است و بعد از آن تخریب می‌شوند اما در برخی کشورها خانه بعد از ۱۵۰ سال فرسوده می‌شوند.
قرائتی ادامه داد: اگر خانه‌ای در شهر ساخته می‌شود باید استحکامات لازم را داشته باشد و باید یک انقلاب مهندسی در ایران شکل گیرد که عمر خانه‌ها را افزایش دهد.
وی اضافه کرد: باید در نظام مهندسی ما یک نهضتی آغاز شود تا پول مردم ایران برای ساخت خانه از بین نرود که من اطمینان دارم مهندسین ما توان این کار را دارند و باید توجه داشت که نباید منازل را شبیه دشمن ساخت زیرا در سبک زندگی ما تاثیر می‌گذارد.
قرائتی در خصوص شهر اسلامی اظهار داشت: شهر اسلامی یعنی مردم آن با صدای اذان از خواب بیدار شوند نه اینکه در بلوار بزرگی مثل وکیل‎‌آباد مشهد بعد از ۳۵ سال امروز به فکر ساخت مسجد بیفتیم و باید توجه داشت مساجد باید در بهترین مکان‌ها و زمین‌های شهر ساخته شوند.
مسئول نهاد ستاد اقامه نماز کشور با قدردانی از تصمیم شهردار مشهد برای ساخت ۱۱۰ مسجد در شهر گفت: اگر برای ساخت این ۱۱۰ مسجد، تنها یک مناره کم شود این تعداد به ۱۲۰ مسجد می‌رسد و حتی می‌توان محراب را در مساجد حذف کرد زیرا نهج‌البلاغه نیز محراب را قبول ندارد و در کل به نظر من باید از تجملات بپرهیزیم.

یک نظر

  1. با سلام و احترام
    متاسفانه همین تجمل گرایی به خصوص در رفتار برخی مسئولین باعث شده گره مشکلات مردم محکمتر شود ، چند سالی بود با آمدن احمدی نژاد دلاور و ساده زیست ، تجمل گرایی در جامعه کم رنگ شده بود ولی متاسفانه بعد از رفتن آن مرد عزیز ، دوباره سبک زندگی مردم ، به خصوص برخی مسئولین طراز اول در حال بازگشت به سبک قدیم می باشد .

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت