جدید
خانه / اخبار / ایت الله جزایری و مصباح یزدی(لنکرانی)

ایت الله جزایری و مصباح یزدی(لنکرانی)

ایت الله جزایری و مصباح یزدی(لنکرانی)
آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه من با آیت الله مصباح که انصافا یک عالم ربانی است، از نزدیک در ارتباطم، گفت:حساسیت خاص الخاص ایشان تشرع، تدین، رعایت ارزش‌ها و پایبندی به مبانی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: آیت الله مصباح یزدی حقیقتا عالمی ربانی است که حساسیت خاص الخاص ایشان تشرع، تدین، رعایت ارزش‌ها و پایبندی به مبانی اسلامی است.

به گزارش رجانیوز، آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان  در دیدار با دکتر کامران باقری لنکرانی که چندی پیش در اهواز انجام شد، تصریح کرد: آدم گاهی شک می‌کند که کلمه ربانی را  به کار ببرد، اما در مورد آیت الله مصباح انصافا این تعبیر، تعبیر به‌جایی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، لنکرانی را چهره‌ای شناخته شده عنوان کرد و ادامه داد:  آیت الله مصباح با حساسیت سیر  و بررسی کرده و در بین کاندیداهای متعدد آقای لنکرانی را انتخاب کرده است.
آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه من با آیت الله مصباح که انصافا یک عالم ربانی است، از نزدیک در ارتباطم، گفت:حساسیت خاص الخاص ایشان تشرع، تدین، رعایت ارزش‌ها و پایبندی به مبانی اسلامی است.
وی اظهار داشت: وقتی که ما برای خدا قیام کردیم و ارزش‌های اسلامی برای‌مان مهم بود و سعی کردیم که خودمان را برای آن فدا کنیم، خدای تبارک و تعالی یقینا دنیای‌مان را هم درست می‌کند.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه در ادامه با اشاره به این روایت امیر المومنین علیه السلام که فرمودند: ” مَنْ اَصْلَحَ ما بَیْنَهُ وَ بَیْنَ اللّهِ، اَصْلَحَ اللّهُ ما بَیْنَهُ وَ بَیْنَ النّاسِ. وَ مَنْ اَصْلَحَ اَمْرَ آخِرَتِهِ، اَصْلَحَ  اللّهُ لَهُ اَمْرَ دُنْیاهُ. ( نهج البلاغه حکمت ۸۹) گفت: بر اساس این روایت هر کس که فکر آخرت بود خدا دنیایش را هم درست خواهد کرد و کسی که فکر ارزش‌ها بود خداوند مشکلات دنیایی او را حل خواهد کرد.
آیت الله موسوی جزایری گفت: من به آیت الله مصباح و جمعی هم که همراه‌شان هستند که هر کدام‌شان انصافا یک مصباح‌اند، نظیر آقای آقاتهرانی و …، اعتقاد راسخ دارم.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان خوزستان آن چیزی که برای آیت الله مصباح و دوستان هم فکر ایشان بسیار مهم است، مسائل ارزشی است و اینکه مردم با نام خدا و پیامبر و دین و ارزش ها انقلاب اسلامی کردند و اگر به همین سبک و در همین خط ادامه پیدا کند خدا هم خودش کمک می‌کند.
این استاد درس خارج حوزه با اشاره به این روایت امیر المومنین علیه السلام که فرمودند: «فَلَمَّا رَأَی اللَّهُ صِدْقَنا أَنْزَلَ عَلَیْنا النَّصْر»؛ وقتی ما راستی و صداقتمان را در عمل ثابت کردیم، خدا هم ما را یاری کرد. ( نهج البلاغه خطبه ۵۶) تصریح کرد: مسئله این است که همه ما هم متعهد و مصداق این روایت باشیم.
وی همچنین یکی از نگرانی‌های مردم را اختلاف‌های زیاد مسئولان عنوان کرد و گفت: اختلاف سلیقه طبیعی برای تضارب آرا و تکامل آرا طبیعی است، کسی باید رییس جمهور شود که بگو مگو ها  را تمام کند و تنش‌ها را پایان دهد.

 

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت