جدید
خانه / اخبار / بازتاب راهیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ایران (حماسه حضور) همه آمدیم…

بازتاب راهیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ایران (حماسه حضور) همه آمدیم…

بازتاب راهیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ایران (حماسه حضور) همه آمدیم…

بسم الله الرحمن الرحیم

روز خدا…

امسال مردم ملت ایران حضوری بی سابقه را در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه داشتند.

ملت ایران با حضور خود توانستند مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بکوبند.

تهران – شبکه الجزیره ظهر یکشنبه در برنامه خبری خود به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن و مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

  بر پایه این گزارش، شبکه الجزیره اعلام کرد: امروز یکشنبه راه پیمایی مردم ایران به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به حکومت شاه در این کشور پایان داد، در سراسر ایران برگزار شد.

ده ها هزار نفر از مردم در شهر تهران برای بزرگداشت این مناسبت تجمع کردند. محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در جمع مردم سخنرانی کرد و این در حالی بود که شعارهای ˈمرگ بر آمریکا ˈ و ˈ مرگ براسرائیلˈ در این مراسم با شدت سر داده می شد.

 

بازتاب گسترده رسانه های خارجی از حماسه امروز ملت
نتیجـه تحـریم‌ها

خبرنامه دانشجویان ایران: سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، با حضور پر شور و چندین میلیونی مردم در سراسر کشور در راهپیمایی و تجدید میثاق با آرمان‌های این انقلاب، در حالی گرامی داشته شد که این رویداد عظیم، نتوانست از دید مردم سراسر دنیا مخفی بماند.

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ راهپیمایی گرامی داشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، به رغم تلاش‌های غرب و رسانه‌های آن در عدم پوشش این مراسم عظیم، مورد توجه و پوشش خبری رسانه های جهان قرار گرفت.

فرانسه، المیادین، آسوشیتدپرس، شین‌هوآ، رویترز و دیگر خبرگزاری های جهان از جمله پوشش دهندگان این مراسم بودند.

۱- خبرگزاری ‘شین‌هوآ’ در گزارشی با اشاره به اینکه ‘انقلاب سال ۱۹۷۹، به سقوط رژیم شاه که مورد حمایت آمریکا بود، منجر شد’ فراخوان شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و فرهنگی در ایران برای شرکت در راهپیمایی ساگرد انقلاب را مورد توجه قرار داد.

۲- ‘فیصل عبدالساتر’، کارشناس لبنانی مسائل منطقه: امام خمینی(ره) وجدان‌های خفته جهان اسلام را بیدار کرد؛ انقلاب ایران معادلات جهان را تغییر داد؛ تاثیرات مستقیم پیروزی این انقلاب بر جریان بیداری اسلامی غیر‌قابل انکار است.

۳- پایگاه کنیایی ‘استاندارد دیجیتال’: انقلاب اسلامی ایران همچنان موجب افتخار ایرانی‌ها است؛ این کشور پس از ۳۴ سال مصمم به حفظ منزلت و قدرت انقلاب اسلامی و دلاوری مردم خود بوده و دستاوردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف داشته است.

۴- مراسم سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب به میزبانی سفیر ایران در یمن در صنعا، پایتخت این کشور و با حضور شخصیت‌ها و احزاب سیاسی یمنی برگزار شد؛ ‘حسن زید’، رئیس حزب الحق یمن از جمله حاضران در مراسم بود.

۵- شبکه خبری ‘المیادین’ با قطع پخش برنامه‌های عادی خود تصاویری را به صورت مستقیم از میدان آزادی پخش کرد؛ ‘فضای میدان آزادی، فضای جشن و سرور است؛ جمعیت از مرز میلیون فراتر رفته؛ حضور جوانان و نسل جدید بسیار چشمگیر است’.

۶- ‘آسوشیتدپرس’: ایرانی‌ها در سراسر کشور، در حال برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد انقلاب هستند انقلابی که به نظام پادشاهی مورد حمایت غرب را پایان داد؛ بسیاری از نظاهرکنندگان، شعارهای ‘مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل’ سر می‌دهند.

۷- خبرگزاری فرانسه: صدها هزار ایرانی، برای گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان‌ها تجمع کرده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر داده‌اند.

۸- پایگاه خبری ‘المنار’: مردم ایران در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب خود، امروز با شرکت میلیونی در راهپیمایی‌، حمایت خود از اصول انقلاب و آرمان‌های آن را اعلام می‌کنند.

۹- پایگاه خبری ‘اندیورینگ امریکا’ با پوشش لحظه به لحظه راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت: موضوع اصلی راهپیمایی و جشن امروز مردم ایران، بیانیه رهبر عالی این کشور مبنی بر عدم مذاکره مستقیم با آمریکا است.

۱۰- خبرگزاری ‘ترند’ آذربایجان: میلیون‌ها نفر از ایرانیان در حال برگزاری تظاهرات در سراسر این کشور به مناسبت جشن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند؛ اقشار مختلف مردم به خیابان‌ها آمده‌اند.

۱۱- خبرگزاری رویترز: تجمع و تظاهرات در سراسر ایران به مناسبت مراسم یادبود انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ آغاز شد؛ این روز گرامیداشت سقوط سلسله پهلوی با رهبری آیت‌الله روح‌الله خمینی و جایگزینی آن با جمهوری اسلامی است.

۱۲- خبرگزاری انگلیسی ‘رویترز’ در حال پخش مستقیم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران و سخنرانی رئیس‌جمهور در این مراسم است.

۱۳- روزنامه چینی ‘شانگهای دیلی’: صدها هزار ایرانی با در دست داشتن تصاویر امام خمینی، موسس جمهوری اسلامی و آیت‌الله علی خامنه‌ای جانشین وی و همچنین پرچم‌های ایران، سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

۱۴- روزنامه صهیونیستی ‘جروزالم پست’: مردم ایران امروز با تظاهرات سراسری سرنگونی سلسله پهلوی به رهبری آیت الله روح‌الله خمینی و جایگزینی آن با جمهوری اسلامی را جشن گرفتند.

۱۵- شبکه خبری ‘الجزیره’ با پخش تصاویری زنده از مشارکت مردم ایران در راهپیمایی سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مشارکت مردم را ‘گسترده’ توصیف کرد.

۱۶- روزنامه ‘النهار’ چاپ الجزائر: امروز ده‌ها هزار نفر از مردم ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب خود در تهران و میلیون‌ها نفر در شهرهای دیگر راهپیمایی‌های باشکوهی را برپا کردند.

۱۷- پایگاه ‘گلوبال تایمز’: ایرانیان با حضور میلیونی خود در تظاهرات ۲۲ بهمن نشان دادند که تحریم‌های ضد ایرانی بی‌تاثیر بوده‌اند/ آنان نشان دادند که این راهپیمایی فرصت خوبی برای نشان دادن اقتدار و حاکمیت ملی ایرانیان بوده است.

۱۸-  روزنامه ‘دنور پست’ چاپ کانادا: تحریم‌های ضدایرانی باعث شده تا حضور مردم ایران در راهپیمایی گسترده‌تر شود/ افراد شرکت کننده در این راهپیمایی شعارهای ‘مرگ بر آمریکا’ و ‘مرگ بر اسرائیل’ سر دادند.

۱۹- پایگاه استرالیایی ‘نیوز دات کام’: صدها هزار نفر در تهران و دیگر شهرها با شعار ‘مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل’، سی و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی را گرامی داشتند/ در پایتخت، تجمع‌کنندگان تصاویر آیت‌الله خامنه‌ای و پرچم‌های ایران را در دست داشتند.

۱۷- پایگاه استرالیایی ‘نیوز دات کام’: صدها هزار نفر در تهران و دیگر شهرها با شعار ‘مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل’، سی و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی را گرامی داشتند/ در پایتخت، تجمع‌کنندگان تصاویر آیت‌الله خامنه‌ای و پرچم‌های ایران را در دست داشتند.

۱۸- روزنامه ‘دنور پست’ چاپ کانادا: تحریم‌های ضدایرانی باعث شده تا حضور مردم ایران در راهپیمایی گسترده‌تر شود/ افراد شرکت کننده در این راهپیمایی شعارهای ‘مرگ بر آمریکا’ و ‘مرگ بر اسرائیل’ سر دادند.

۱۹- پایگاه خبری ‘مصری الیوم’: میلیون‌ها ایرانی امروز به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی کردند/ مردم ایران در سال ۱۹۷۹ و ۱۰ روز پس از بازگشت امام خمینی موفق به برپایی جمهوری اسلامی شدند.

۲۰- پایگاه ‘گلوبال تایمز’: ایرانیان با حضور میلیونی خود در تظاهرات ۲۲ بهمن نشان دادند که تحریم‌های ضد ایرانی بی‌تاثیر بوده‌اند/ آنان نشان دادند که این راهپیمایی فرصت خوبی برای نشان دادن اقتدار و حاکمیت ملی ایرانیان بوده است.

راهپیمایی 22 بهمن 91

 

ما هم از همه کسانی که در این راهپیمایی شرکت کرده اند تشکر میکنیم.

اگر مسئولین شب و روز برای ملت کار کنند باز هم کم است و باید قدردان این ملت غیور و عزیز بود

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت