جدید
خانه / تازه / برنامه جالب برای ماه مبارک رمضان

برنامه جالب برای ماه مبارک رمضان

برنامه جالب برای ماه مبارک رمضان

برای استفاده بهتر از ماه مبارک رمضان چکار کنیم ؟

 

پرسش: آیا ممکن است برنامه ای به من ارائه دهید که بتوانم بهتر از فرصتهای ماه مبارک رمضان استفاده کنم؟

پاسخ:

۱- سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشید که ضمن بر گزاری یک عبادت بزرگ دچار مشکل در سلامتی خود نباشید خصوصاً اگر که قبلاً تمرین نداشته اید.

۲- اولیاء خداوندعلاوه بر زبان و چشم و گوش، قلب خود را هم به روزه وا می دارند و غیر از دوست یعنی حضرت حق را به آن راه نمی دهند.

۳-ماه مبارک رمضان بهار قرآن کریم است سعی کنیم با دقت و حوصله، روزانه، بخشی از قرآن کریم را تلاوت کنیم اگر لازم بود به تفاسیر معتبر رجوع کنیم و معانی و مقاصد آن را درک کنیم.

۴- ماه مبارک ماه پاکسازی باطن و صفا یافتن معنوی است سعی کنیم برنامه مناجات خصوصاً در سحرها داشته باشیم و دعاهای رسیده از پیامبر اکرم(ص) و امامان(ع) اهل بیت او که درود خداوند بر آنان باد بهترین متنها برای مناجات هستند البته در مناجات انسان می تواند هر چه دوست دارد با خدای خود در میان بگذارد و از گناهان خود استغفار کند.

۵- در مجالس مذهبی خصوصاً شبهای قدر شرکت کنیم و از این فرصتها کمال استفاده را داشته باشیم.

۶-مؤمنین و مؤمناتی که از دنیا رفته اند را فراموش نکنیم برای آنان استغفار کنیم و ثواب قرائت قرآن را به روح آنان هدیه کنیم.

۷- کمتر حرف بزنیم و بیشتر فکر کنیم و سعی در بهتر کردن اخلاق و رفتار خود داشته باشیم.

۸- سعی کنیم حالتی معنوی و روحانی که در سایه ماه مبارک رمضان حاصل می شود حداقل تا مدتی در خود نگه داریم، البته بیش از حد بر خود سخت نگیریم. منبع سایت انصا ریان

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online