جدید
خانه / تازه / برگزاری سالگرد ارتحال ایت الله بهجت در فومن

برگزاری سالگرد ارتحال ایت الله بهجت در فومن

برگزاری سالگرد ارتحال ایت الله بهجت در فومن
استاندار گیلان

استاندار گیلان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فومن: حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر روز پنجشنبه در مراسم سومین سالگرد ارتحال ملکوتی آیت الله شیخ محمدتقی بهجت فومنی در مسجد حضرت ولیعصر(عج) بالامحله شهرستان فومن افزود: حمایت این اسوه صادق قرآن ، عترت و تقوی از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه همواره قاطعانه و استوار بوده است.

 

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد : آیت الله بهجت پیوسته در سخنانشان بر ضرورت تبیین این ارزش ها و پاسداری از آنها تأکید داشتند. معاون اول قوه قضائیه آیت الله بهجت را شخصیتی توصیف نشدنی و بسیار بزرگدانست و با اشاره به اثرات عمیق این عالم ربانی بر همه مسلمانان اظهار کرد: عرفان ، سیر و سلوک، پرهیزکاری و تقوی ایشان مثال زدنی است. وی خاطرنشان ساخت: زوایای مختلف زندگی پر از برکت و معنویات این مرد خدایی و سیر سلوک ایشان به گونه ای است که سالها طول می کشد تا با بررسی و مطالعه این ابعاد معنوی، بتوان به شخصیت والای این فرزانه پی برد.

وی خاطرنشان ساخت: زوایای مختلف زندگی پر از برکت و معنویات این مرد خدایی و سیر سلوک ایشان به گونه ای است که سالها طول می کشد تا با بررسی و مطالعه این ابعاد معنوی، بتوان به شخصیت والای این فرزانه پی برد. حجت الاسلام رئیسی در ادامه سخنانش با اشاره به تلاش مذبوحانه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی برای ایجاد شکاف و جدایی بین مردم و روحانیت تصریح کرد: مردم ایران، بصیر و آگاه هستند وهمواره با هوشمندی و ذکاوت توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: پیوند مردم با ولایت فقیه، ناگسستنی است و این رابطه به برکت اسلام، روز به روز مستحکم تر می شود. حجت الاسلام رئیسی در ادامه سخنانش با اشاره به تلاش مذبوحانه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی برای ایجاد شکاف و جدایی بین مردم و روحانیت تصریح کرد: مردم ایران، بصیر و آگاه هستند وهمواره با هوشمندی و ذکاوت توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: پیوند مردم با ولایت فقیه، ناگسستنی است و این رابطه به برکت اسلام، روز به روز مستحکم تر می شود.

معاون اول قوه قضاییه بهترین راه سعادت انسان را توجه به نماز و معنویات دانست و اضافه کرد: مردم دیندار به ویژه جوانان بدانند که راه رسیدن به قرب الهی، پرهیزکاری است و باید منش و سیره آیت الله بهجت را به عنوان الگو، سرمشق زندگی خویش قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فومن: در مراسم سومین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله العظمیمحمدتقی بهجت فومنی’ که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار،جمعی از ائمه جمعه و نمایندگان و مسوولین این استان برگزار شد؛ تمبر یادبوداین مرجع عالیقدر جهان تشیع با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

 

 

 

 

 

استاندار گیلان در جلسه اعضای ستاد بزرگداشت آیت ا… بهجت فومنی برلزوم شناساندن ابعاد شخصیتی این عالم فرزانه تأکید کرد و گفت : انجام این مهم نیازمند تلاش همه مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی است .

مهندسمهدی سعادتی این دانشمند عالی قدر را از اسوه های علمی اخلاقی و عرفانیجامعه توصیف کرد و افزود : تبیین ابعاد مختلف شخصیت علمی ایشان جامعه را دربرابر هجمه های فرهنگی بیمه می کند .ویخواستار تشکیل ستاد دائمی گرامیداشت آیت ا… بهجت در استان شد و گفت : مراسم بزرگداشت این روحانی جلیل القدر در همه شهرستانهای گیلان برگزارمیشود .

 

نمایندهعالی دولت در گیلان ادامه داد : همزمان با آیین های تجلیل از آیت ابهجت فومنی تمبر یاد بود این عالم ربانی در ۲۰۰ هزار قطعه با حضور وزیرارتباطات رونمایی میشود .

مهندسسعادتی افزود : توزیع ۲ هزار حلقه لوح فشرده حاوی نرم افزار چند رسانه ایزندگینامه و تألیفات این دانشمنداسلامی با نام آیینه روشن ، برگزاری نشستهای دانشجویی از دیگر برنامه های بزرگداشت آیت ا… بهجت در گیلان است .

استاندارگیلان همچنین تشکیل هئیت امنای استانی کنگره ی علمی بزرگداشت آیت االعظمی بهجت فومنی را دستورداد و گفت : این کنگره علمی هم باید باتوجه بهشخصیت جهانی ایشان برگزار گردد.

حجتالاسلام و المسلمین قربانی مسئول حوزه ی علمیه فومن و رئیس ستادبزرگداشت سالروز ارتحال آیت ا… العظمی بهجت فومنی نیز گفت : مراسمستاد بزرگداشت این عالم عالیقدر ساعت ۵/۴ عصر روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماهبا حضور مقامات کشوری و قشرهای مردم در مسجد بالا محله فومن برگزار میشود .

دراین نشست همچنین امام جمعه و فرماندار فومن هم در زمینه ی برگزاری کنگره یعلمی آیت ا… العظمی بهجت و تبیین اندیشه های سیاسی و ساخت موزه آثارایشان صحبت کردند .


ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online