جدید
خانه / اخبار / تعطیلات جنجالی اقای رئیس جمهور+ تصاویر

تعطیلات جنجالی اقای رئیس جمهور+ تصاویر

تعطیلات جنجالی اقای رئیس جمهور+ تصاویر
بادهای مخالف در واشنگتن در حال وزیدن است. ماجرای رسوایی برنامه های جاسوسی آمریکا توسط ادوارد اسنودن کارمند آژانس امنیت ملی ، تیرگی روابط دیرینه با روسیه ، از جمله مسائلی است که باراک اوباما رئیس جمهور این کشور را با چالش های جدی مواجه کرده است .

به گزارش بولتن نیوز به نقل از صدخبر، اوباما روز جمعه از سفر قریب الوقوعش به «کاپه کد» در ایالت ماساچوست خبر داده است. وی اعلام کرده در این سفر مسئله اسنودن باید شفاف و دقیق تر مورد تحلیل قرار گیرد و شاید به همین دلیل باشد که اوباما تصمیم گرفته به سفر رود.

از سوی دیگر علاوه بر مسئله اسنودن ، تیرگی روابط آمریکا با روسیه که از دوستان قدیمی محسوب می شوند به دلیل اعطای پناهندگی به اسنودن توسط دولت ولادیمیر پوتین ، رابطه اوباما و پوتین را شکرآب کرده بطوریکه وی سفر ماه سپتامبرش به روسیه را لغو کرده است.

وی قصد دارد برای فرار از همه مشکلات مذکور چند روزی را به جزیره «مارتا وینیارد» رود که ۲۳۰ کیلومتر مربع مساحت داشته و محلی است که روسای جمهور قبلی آمریکا از جمله نیکسون ، کارتر و کندی در آنجا تعطیلاتشان را سپری می کردند.

اما در آنجا هم حضور اوباما باعث دردسر اهالی شده زیرا تمامی خیابانها برای یک هفته قرق شده اند و هیچ اتومبیلی حق عبور و مرور ندارد. مردم این منطقه از این موضوع بسیار عصبانی و ناراحت هستند . زیرا تا پایان سفر یک هفته ای اوباما در این محل باید با این شرایط ویژه امنیتی کنار بیایند.

یکی از اهالی این جزیره در این باره گفت : اوباما می توانست جای دیگری تعطیلاتش را بگذراند گفتنی است ویلای محل اقامت خانواده اوباما ۵۰۰۰ متر مربع مساحت و چهار اتاق خواب دارد و ارزش آن در حدود ۶ . ۷ میلیون دلار است.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت