جدید
خانه / تازه / خطبه های نماز جمعه اصفهان

خطبه های نماز جمعه اصفهان

خطبه های نماز جمعه اصفهان

خطبه های نماز جمعه اصفهان

دست دراز کردن مسئولان به سوی مستکبران غربی – آمریکایی ممنوع است

امام جمعه اصفهان گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب دست دراز کردن مسئولان به سوی مستکبران غربی – آمریکایی ممنوع است و خودباوری و حرکت به سمت خودکفایی تنها راه نجات امت اسلامی ایران است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دشمن‌شکن این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: به تعبیر روایات و احادیث، معنای تقوا دوری‌کردن از زمینه‌های گناه است.

در طول تاریخ نسبت به حقوق و جایگاه زن تندروی و ظلم شده

وی بیان داشت: در فرازهای انتهایی نامه امیرالمؤمنین(علیه السلام) به امام حسن مجتبی(علیه السلام) پیرامون ارتباط با همسران و بانوان ۸ نکته آمده است که لازم است توسط خطبا برای مردم به درستی تبیین شود.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: در طول تاریخ هم نسبت به حقوق و جایگاه زن تندروی و ظلم شده و هم چون شرایط امروز گروه‌های فراماسونری تفریط شده و زن و مرد را کاملا یکسان تلقی کرده، هر دو از این دیدگاه‌ها غلط است.

از منظر اسلام ارزش زن و مرد تنها یک چیز است و آن رعایت تقوای الهی است

وی افزود: از منظر اسلام ارزش زن و مرد تنها یک چیز است و آن رعایت تقوای الهی است، امتیاز زن و مرد در نزد خداوند تنها پرهیزگاری است.

آیت الله طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تاکید کرد: اول اسفندماه، روز شهادت نماینده امام راحل در سپاه پاسداران، شیخ‌ فضل‌الله محلاتی بود که به نام روز روحانیت نامگذاری شده است و بر این اساس انتظار می‌رود در چنین ایامی بزرگان به تبیین نقش روحانیت در جامعه اسلامی بپردازند.

روحانیون همواره در تمام عرصه‌های اسلامی انقلابی و مقابله با جنگ نرم پیشتاز بوده‌اند

وی گفت: روحانیت شیعه در تبعیت امام علی(علیه السلام) هستند و چنین چیزی در مکتب های دیگر وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: تاریخ شیعه گواه است که روحانیون همواره در تمام عرصه‌های اسلامی انقلابی همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع از خاک میهن در ۸ سال دفاع مقدس و مقابله با جنگ نرم پیشتاز بوده‌اند و این پیشتازی در دفاع مقدس باعث شد تا روح تازه ای از امید در سایر نیروهای مردمی دمیده شود.

وی تعداد روحانیون شیعه اصفهان در زمان دفاع مقدس را بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد و اضافه کرد: از این تعداد ۷۰۰ نفر به شهادت رسیدند.

دشمنان ما نمی خواهند کسی مقابل آنها بایستد

امام جمعه اصفهان با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته خاطرنشان کرد: مشکل اصلی دشمنان اسلام و علی‌الخصوص مقامات آمریکایی و سران کفر با اسلام است و انرژی هسته‌ای و بنیه دفاعی ایران در موشک‌های بالستیک بهانه‌ای بیش نیست ، دشمنان نظام اسلامی نمی خواهند کسی مقابلشان بایستد و به آنها بگوید در کار دیگران دخالت نکنید.

ایستادگی، وظیفه اصلی مسلمانان است

آیت الله طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: مسلمانان وظیفه دارند، در برابر مستکبران و ظالمان بایستند و راهی جز این مسیر ندارند، غرض اصلی مقامات آمریکایی- غربی حذف و نابودی اسلام است.

وی ابراز کرد: طبق فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب دست دراز کردن مسئولان به سوی مستکبران غربی – آمریکایی ممنوع است و خودباوری و حرکت به سمت خودکفایی تنها راه نجات امت اسلامی ایران است.

خودباوری و حرکت به سوی خودکفائی، تنها راه نجات ایران است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان به دستورات ویژه مقام معظم رهبری در خصوص مسائل اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: باید به توانمندی های درون کشور بنگریم و بهره ببریم که این موضوع سبب پیشرفت اقتصاد کشور می شود.

وی افزود: اجرای دستورات رهبری برای خودکفایی کشور برای مسئولان ومردم ضروری و در پیشرفت همه جانبه و خصوصا مسائل اقتصادی موثر است و به خودکفایی کشور بسیار کمک می کند و باید همه برای خودکفایی کشور در بخش های مختلف تلاش کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: برای خود کفایی کشور در بخش های مختلف باید به توانمندی هایمان تکیه کنیم و اگر به توانمندی های داخلی خود توجه و تکیه کنیم به هدف خواهیم رسید و کشور ما فاصله چندانی تا خودکفایی در بخش های مختلف ندارد.

تخریب حرماز عظمت آنهاکم نمی کند و شیعه برای همیشه به آنها محبت دارد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به سالروز انفجار و تخریب حرم مطهر عسگریین(علیهم السلام) اظهار کرد: مسلمانان به عاملان و کسانی که در پشت پرده این کار را هدایت کردند، لعن و نفرین می کنند.

وی تاکید کرد: آنها باید بدانند که با این کارها چیزی از عظمت ائمه کم نمی شود و شیعه برای همیشه به آنها محبت دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: اکنون حرم مطهر عسگریین به بهترین نحو ممکن در حال بازسازی است.

امام جمعه اصفهان در پایان با اشاره مختصری به برگزاری سومین همایش اندیشه سیاسی اسلام به میزبانی اصفهان در هفته گذشته، گفت: تبیین جایگاه ولایت فقیه و بیان وظایف نمایندگان خبرگان رهبری برای مردم ضروری است.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online