جدید
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه تهران ۱۴ مهرماه ۹۱(سید احمد خاتمی)

خطبه های نماز جمعه تهران ۱۴ مهرماه ۹۱(سید احمد خاتمی)

خطبه های نماز جمعه تهران ۱۴ مهرماه ۹۱(سید احمد خاتمی)

انتقاد خطیب جمعه تهران از بگومگوهای رسانه ای برخی از مسوولین / اصناف؛ همراهان همیشگی انقلاب

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت : کشور  وضع عادی است  وبحرانی نیست ، مشکلات داریم، همانطور که در سی وسه سال گذشته مشکلاتی داشته ایم ، اما اگر به دنبال کشور بحران زده هستید سراغ کشور هایی بروید که ایران را تحریم کرد ه اند وببینید با مشکلات عظیم اجتماعی واقتصادی طرف هستند و حکا م از حل انها عاجز هستند.

 

به گزارش خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت‌الله سیداحمد خاتمی» امروز ـ ۱۴ مهرماه ـ در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به خارج کردن سازمان منافقین از فهرست تروریست‌ها از سوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد: این اقدام صورت گرفت تا منافقین بتوانند در کشورهای اروپایی زندگی کنند و به زندگی حقیرانه و ذلیلانه خود ادامه دهند.

وی به بخشی از جنایات این گروهک تروریستی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۶هزار نفر از مردم این کشور توسط منافقین ترور شدند و به شهادت رسیدند؛ آنها تا می‌دیدند شخصی ظاهری حزب‌اللهی و مذهبی دارد ترورش می‌کردند؛ چرا که اینگونه افراد را سرانگشتان نظام می‌دانستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینکه ترورها محدود به مسئولان نبود، خاطرنشان کرد: ۶۴۱ کارگر ساده، ۵۹۳ کارگر متخصص، ۴۰۱ کشاورز، ۹۹۵ کاسب، ۱۹۶ معلم، ۹۷۳دانش آموز و ۳۰۰ دانشجو ایرانی از سوی گروهک منافقین ترور شدند که چهره خیانت بار آنها را نشان می دهد؛ آنها نه تنها در ایران بلکه در عراق نیز ۲۵هزار نفر از کسانی که علیه صدام قیام کرده بودند را ترور کردند.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: امروز آمریکا در رابطه با ایران در بدترین وضعیت خود قرار دارد؛ اوباما تیرماه سال جاری، همزمان با روز اول تحریم اعلام کرده بود یک ماه دیگر دست تسلیم ایران برای آمریکا بلند خواهد شد، اما سه ماه گذشته است و ایران همچون گذشته مثل سرو قامت کشیده، شجاع و مقتدر و با صلابت ایستاده است.

وی در ادامه سخنان خود به شرایط داخلی کشور پرداخت و گفت: در کشور وضع عادی است و بحرانی نیست؛ مشکلات داریم، همانطور که در سی و سه سال گذشته مشکلاتی داشته‌ایم؛ اما اگر به دنبال کشور بحران‌زده هستید سراغ کشورهایی بروید که ایران را تحریم کرده‌اند و ببینید با مشکلات عظیم اجتماعی و اقتصادی طرف هستند و حکام از حل آنها عاجز هستند.

خاتمی با بیان اینکه مشکلات ایران با تدبیر و همراهی مسئولان برطرف خواهد شد، افزود: فشاری که امروز از سوی دنیای استکبار بر ما وارد شده یک جنگ تمام عیار اقتصادی است؛ ملت ایران در جنگ همه جانبه دنیای استکبار مقاومت کردند و پیوسته گفتند اهل تسلیم و کرنش در برابر بیگانگان نیستند.

وی ادامه داد: این فشارها طولی نخواهد کشید چرا که ملت ما امتحان خود را پس داده که در فشارها فرسوده نمی‌شود و تجربه نشان داده که در مشکلات می‌تواند زندگی کند؛ این ملت دشمنان را فرسوده می‌کند و از میدان خارجشان خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بخشی از این فشارها ناشی از تحریم است، گفت: البته باید به صورت واقع‌بینانه به بخش‌های دیگر توجه کنیم و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با شناسایی اخلال‌گران اقتصادی، با آنها برخورد کند.

وی با ضروری دانستن تعامل و همراهی و همدلی سه قوه برای رفع مشکلات اظهار کرد: مسئولان باید با هم تعامل داشته باشند و بدانند این بگومگوهای رسانه‌ای‌شان دشمنان را شاد و دوستان را رنجیده می‌کند؛ این بگومگوها را کنار بگذارند چرا که به ضرر مردم است.

خطیب جمعه تهران با اشاره به بازتاب سخنان مسئولان در رسانه‌های خارجی خاطرنشان کرد: مسئولان بروند و بازتاب حرف‌های خود را در رسانه‌های خارج ببینند که چگونه با خوشحالی آنچه می‌خواستند را به نمایش می‌کشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین خطاب به مردم گفت: زندگی سعادت‌مندانه و عزت‌مندانه و تسلط بر سرنوشت خود، این هزینه‌ها را دارد و هر ملتی که بخواهد اینگونه باشد چنین هزینه‌هایی طبیعی است.

وی با بیان اینکه دانشگاهیان، حوزویان، کارگران، صنعتگران و بازاریان تا آخرین نفس و قطره خون پای این انقلاب ایستاده اند، اظهار کرد: بازاران و اصناف در صد سال اخیر در هر قیام مردمی نقش ستودنی و مثال‌زدنی داشتند؛ در ۱۵ خرداد اصناف بودند که به میدان آمدند؛ در طول سال‌های خفقان اصناف تمام تلاششان را برای پیروزی انقلاب بکار گرفتند و همواره همراه نظام و انقلاب بودند و هستند و خواهند بود؛ بازاریان نخواهند گذاشت دشمنان انقلاب از اعتراض صنفی آنها سوءاستفاده کنند.

خطیب جمعه تهران با اشاره به شایعه‌پراکنی دشمن برای ایجاد اخلال در امور نظام گفت: مردم توجه داشته باشند که پخش شایعات از ابراز مهم جنگ روانی است بنابراین اعتنایی به خبرهای رسانه‌های بیگانه نداشته باشند؛ به فضل خدا ملت ایران در طول ۳۳ سال گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته و این گردنه را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت