جدید
خانه / اخبار / دعوت به مناظره با روحانی

دعوت به مناظره با روحانی

دعوت به مناظره با روحانی

پیروز مناظره احمدی نژاد و روحانی؟

 


احمدی نژاد و روحانی

گزارش صد روزه روحانی ، احمدی نژاد را به واکنش و درخواست مناظره  واداشت. مناظره این دو آیا پیروزی خواهد داشت؟

رییس جمهور محترم آقای دکتر روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه خودشان ،بر پایه قولی که در ایام مبارزات انتخاباتی داده بود می بایست گزارشی از اقدامات کوتاه مدت دولتش برای بهبود شرایط کشور  و هم چنین شرایط موجود اقتصادی ارائه نماید. گزارش آقای رییس جمهور  موضوعات متنوعی را در بر می گرفت. اما بخش اساسی آن به تشریح وضعیت کنونی اقتصاد کشور که محصول سیاستهای دولت گذشته است، مرتبط بود. رییس جمهور در گزارش خود نکاتی حساس و تفکر برانگیز را درباره وضعیت اقتصادی کشور بیان کرد. مساله خالی بودن انبارها از کالاهای اساسی مانند گندم ، خالی بودن خزانه و استقراض از بانک برای پرداخت حقوق کارمندان، رکود تورمی ، رشد اقتصادی منفی ۵.۸% ، تورم بالای ۴۰ درصد از مهم ترین نکاتی بود که رییس جمهور به آن اشاره کرد. به علاوه روحانی درباره دولتهای نهم و دهم گفته بود”:دولت گذشته از نظر درآمدهای ارزی و نفتی و غیردولتی پولدار‌ترین دولت بود. مجموع درآمدهای نفتی و ارزی کشور در طول دولت گذشته به ۷۵۰ میلیارد دلار رسید این در حالیست که‌‌ همان دولت بدهکار‌ترین دولت بود و به ما ارث رسید. ”

این گزارش با واکنش غیر منظره آقای احمدی نژاد روبرو شد. او که مدتی را در سکوت رسانه ای برده بود ، ضمن ارسال نامه ای به رییس جمهور، ضمن رد اظهارات وی در گزارش خواستار مناظره با رییس جمهور شده بود.   احمدی نژاد در نامه خود گزارش آقای روحانی را همراه با انتساب عناوین غیرمنصفانه و بی‌پایه» به دولت‌های نهم و دهم  دانست و  خطاب به رییس جمهور  نوشت:    ” به احترام تقاضاهای بی‌شمار گروه‌های مختلف مردم و از جمله صاحب‌نظران سیاسی و اقتصادی‌، لازم دیدم که از جنابعالی دعوت نمایم تا در فضایی کاملاً دوستانه و صمیمی، در مناظره‌ای صریح، اصولی و روشنگر در منظر افکار عمومی، ابهامات و حقایق ناب را آنطور که هست، مورد تصدیق و تاکید قرار دهیم تا از فرصت برداشتن گام‌های بلند و استوار در مسیر روبه جلوی کشور دریغ نشود. ”

 اری متاسفانه یکی از آسیبهای فرهنگ سیاسی ایران، رد گذشته به شکل کامل است. پس از تغییر دولت ها مسوول گذشته مورد نقدهای سنگینی قرار می گیرند بی آنکه بتوانند از خود دفاعی موثر قرار بگیرند.انصاف داشتن این مشکلات را بوجود نخواهد اورد.

حال باید دید در شرایط کنونی بحث مناظر جایگاهی دارد یا اصلا کشور قبل از هر چیز به ارامش  نیاز دارد .باید فکر کرد کدایک بهتر است ؟،ریااین مردم هستند که باید قضاوت کنند .

 

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت