جدید
خانه / تازه / زیارت عاشورا وایت الله بهجت

زیارت عاشورا وایت الله بهجت

زیارت عاشورا  وایت الله بهجت

فرمایش عارف سالک الی الله آیت اللّه بهجت (ره) درباره زیارت عاشورا

 

یکی از علاقمندان به مسائل دینی  و نویسندگان متعهد می گوید : در روز جمعه مصادف با ۲۶ ذیقعده سال ۱۴۱۲ نزد مرحوم آیت اللّه بهجت رفتم و از ایشان خواستم براى من از زیارت عاشورا بگوید ، البته قبلاً مى دانستم او همیشه زیارت عاشورا را مى خواند . براى ایشان توضیح دادم که من مى خواهم مجموعه اى از داستانهاى کسانى که زیارت عاشورا را خوانده و به صورتى شگفت به حاجت خود دست یافته اند را جمع آورى کرده و چاپ نمایم .

ایشان فرمود : مضمون زیارت عاشورا گواه و روشن کننده عظمت آن است ، مخصوصاً وقتى آنچه در سند زیارت از صفوان از امام صادق علیه السلام روایت شده را ملاحظه مى کنیم که گفته شده زیارت عاشورا را بخوان و در خواندن آن استمرار داشته باش ، من به خواننده آن چند چیز را تضمین مى کنم :

۱. زیارت وى پذیرفته مى شود.

۲. تلاش ایشان مورد سپاس قرار مى گیرد.

۳. سلام او بدون مانعى به امام علیه السلام مى رسد و حاجت وى از جانب خداوند متعال برآورده مى شود و با دست خالى باز نخواهد گشت .

اى صفوان ! این را با ضمانتى از پدرم و پدرم از امیرالمؤمنین (ع) و امیرالمؤمنین (ع) از حضرت رسول (ص) و رسول خدا (ص) از جبرئیل (ع) و جبرئیل (ع) از خداوند عزوجل دریافت نموده  ، هر یک از آنها این زیارت را با این ضمانت تضمین نمودند و به قداست خداوند سوگند، هر کس امام حسین علیه السلام را با این زیارت از نزدیک و یا از دور زیارت کند، حاجتش هر چه باشد بر آورده مى شود .

در سندها آمده زیارت عاشورا از حدیث هاى قدسى است ، براى همین با وجود فراوانى کارهاى علمى موجود نزد علما و اساتیدمان آنها همیشه مراقب خواندن زیارت عاشورا بودند، از جمله آنها :

۱. آیت اللّه العظمى شیخ محمد حسین اصفهانى (ره) صاحب تألیفات متعدد از خداوند متعال مى خواست کلمات پایانى عمرش خواندن زیارت عاشورا باشد و پس از آن به سوى بارى تعالى بشتابد. خداوند متعال دعاى وى را اجابت نمود و پس از اتمام خواندن زیارت عاشورا روحش به ملکوت اعلى شتافت و روحش قرین رحمت و محشور با اولیاى خدا شد.

 

۲. آیت اللّه شیخ صدراى بادکوبه اى (ره) با دانش فراوانى که داشت مقید به خواندن زیارت عاشورا بود.

 

۳. یکى از بزرگان گوید : یکى از روزها به وادى السلام و به مقام حضرت مهدى (عج) رفتم ، آنجا مرد پیرى را با چهره اى نورانى دیدم ، مشغول خواندن زیارت عاشورا بود و چنین به نظر مى رسید که زائر است ، وقتى نزدیک او رفتم ، تصویرى در برابرم نمایان شد گویى پرده حجاب را براى من کنار زدند ، حرم امام حسین علیه السلام را دیدم که زائرین مشغول به عبادت و زیارت بودند. از آنچه دیدم تعجب کردم ، اندکى به عقب رفتم ، به حالت طبیعى باز گشتم ، بار دیگر نزدیک او شدم ، همان حالت اول براى من نمایان شد. این حالت چندین بار برایم تکرار شد.

صبح روز بعد ، به مکانى که زائران براى زیارت در آن سکنى مى کنند ، رفتم تا از محضرش استفاده کنم و از حال و محل او سؤال کردم ، گفتند : آن شخص براى زیارت آمده بود و امروز اثاثیه و وسایلش را جمع کرد و از اینجا رفت .

از زیارت او ناامید نشدم ، به وادى السلام رفتم تا شاید او را بیابم ، آنجا با شخصى ملاقات کردم که امور غیبى عجیبى را برایم متذکر مى شد و بعضى از مسایل را روشن مى نمود . بدون آنکه سؤال کنم به من گفت : زائرى را که در پى او هستى رفته است .

 

۴. بزرگ فقها و مجتهدین آیت اللّه شیخ مرتضى انصارى (ره) همیشه زیارت عاشورا را با صد بار لعن و صد بار سلام در حرم مولى الموحدین امیرالمؤمنین علی (ع) مى خواند و با تداوم در خواندن آن زبانش در خواندن بسیار سریع بود به صورتی که زیارت را همراه با لعن و سلام تقریباً در نیم ساعت و یا چند دقیقه بیشتر به پایان مى رسانید .

 

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت