جدید
خانه / تازه / سیری در سیره عملی امام خامنه ای (قسمت دوم)

سیری در سیره عملی امام خامنه ای (قسمت دوم)

سیری در سیره عملی امام خامنه ای (قسمت دوم)
امام خامنه ای

امام خامنه ای

در احادیث آمده است کسی که دارای اخلاق خوش و آداب صحیح اسلامی باشد و با دیگران با ملایمت رفتار کند در بهشت جای دارد.
این گفته یعنی چی؟
یعنی کسی که خود را دین‏دار و مومن می‏داند، نمی‏تواند خوش اخلاق نباشد. ایمان داشتن افراد در صورتی است که اخلاق و آداب اسلامی را دارا بوده و تمام مراتب آن را طی کرده باشد. در ادامه نمونه‏ای از ادب صحیح امام خامنه‏ای در برخورد با افراد را ذکر می‏کنیم تا سرمشق همه ما قرار گیرد.

یک روز که مقام معظم رهبری به کوه‏های اطراف تهران رفته بودند با دختر و پسری دانشجو برخورد می‏کنند که به لحاظ ظاهری وضع مناسبی نداشتند و تصور می‌کردند که آقا دستور دستگیری آنان را خواهند داد ولی بر خلاف تصور آن دو، امام با آن‏ها احوالپرسی کردند و از شغل و فامیل بودن آن‌ها سوال کردند. پسر وقتی با خلق زیبای حضرت آقا مواجه شد، واقعیت را گفت که ما دوست هستیم، آقا ابتدا درباره‏ی ورزش و مزایای آن با آن دو صحبت کردند و بعد فرمودند:
بد نیست صیغه‏ی محرمیتی در میان شما برقرار شود و شما باهم ازدواج کنید و به آن‌ها پیشنهاد دادند اگر مایل بودبد در فلان تاریخ بیایید من آمادگی دارم که شخصاً عقد شما را بخوانم. آن دو خداحافظی کردند و طبق قرار همراه خانواده خود محضر امام رسیدند. امام عقد آن‌ها را جاری کردند و با برخورد کریمانه مقام معظم رهبری این دو جوان تغییر مسیر دادند و آن دختر غیر محجبه به یک دختر محجبه و آن پسر به یک پسر مذهبی مبدل شدند.

خاطرات محمد امین نژاد – کارمندی از صداوسیما- برگرفته از کتاب خاطرات سبز

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت