جدید
خانه / اخبار / امام جمعه موقت کرمان قاسمی زاده (۲۰ اردیبهشت ۹۲)

امام جمعه موقت کرمان قاسمی زاده (۲۰ اردیبهشت ۹۲)

امام جمعه موقت کرمان قاسمی زاده (۲۰ اردیبهشت ۹۲)

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

 

امام جمعه موقت کرمان گفت: اینکه رژیم صهیونیستی به خود جرات داده تا دست به حمله سوریه بزند به واسطه حمایت‌ از سوی غرب است.
حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرمان با اشاره به اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی در حمله هوایی به سوریه اظهار داشت: اینکه رژیم صهیونیستی به خود جرات داده تا به چنین عمل وحشیانه‌ای دست بزند به واسطه حمایت‌ از سوی غرب است.

وی با محکوم کردن حرکت شنیع وهابی‌ها در اهانت به مزار مطهر صحابه پیامبر (ص) بیان داشت: از زمان شکل‌گیری فرقه وهابیت شاهد این گونه اهانت‌ها بوده‌ایم.

قاسمی‌زاده عنوان کرد: هتاکی به مزار صحابه پیامبر (ص) و نبش قبر و بیرون آوردن پیکر این مرد بزرگ حادثه تاسف‌باری است که قلب و روح شیعه و سنی را به درد آورده است.

وی افزود: هیچ یک از علما و مراجع شیعه و سنی اجازه چنین کاری را نداده‌اند، این عمل وقیح حاصل افکار وهابیت است، همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، وهابی‌ها پایگاه صهیونیست هستند.

قاسمی‌زاده با اشاره به اینکه مراجع شیعه و سنی این اقدام را محکوم کرده‌اند، ابراز داشت: ایجاد اختلاف‌ها از ناحیه وهابیت صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سالم بودن پیکر حجربن‌عدی با گذشت بیش از یک هزار سال باید درسی برای آنها باشد که این مردان خدا چه رسالتی عظیمی را به عهده داشتند.

خطیب جمعه کرمان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز کرمان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ابراز داشت: حجم ثبت‌نامی‌ها گویای مشارکت این دوره از انتخابات با کیفیت بیشتر است.

قاسمی‌زاده ابراز داشت: تعدد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری شاید موجب سردرگمی مردم شود، اما از نگاه دیگر پدیده خوبی است که در نظام جمهوری اسلامی برای حضور در رده‌های بالا راه باز گذاشته شده و از هر طیف و گروهی می‌تواند حضور یابند.

وی افزود: ریاست جمهوری مسئولیت اجرایی بسیار بزرگ و گسترده‌ای است و چگونه عده‌ای تصور می‌کنند که به راحتی می‌توان در این پست قرار گیرند.

قاسمی‌زاده تصریح کرد: نظام اسلامی که هر روز با هجمه‌های دشمن روبه‌رو است باید به دست فردی ولایی، باتقوا، عالم و آگاه سپرده شود.

امام جمعه موقت کرمان بیان داشت: مسئله تعیین صلاحیت‌ها امری اجتماعی و بین‌المللی است که در تمام دنیا پذیرفته شده است، آن هم نظامی که همه چیز آن دارای الگو و شاخص است.

وی عنوان کرد: مردم علاوه بر حضور باشکوه و گسترده در انتخابات باید همه چیز را در کنار هم ببینند، رئیس جمهور باید فردی کاری، مردمی، مقاوم، ارزشی و پایبند به قوانین و مقررات باشد و طبقات مختلف جامعه را ببیند.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت