جدید
خانه / اخبار / متن کامل نامه سرگشاده طلاب قم به روحانی

متن کامل نامه سرگشاده طلاب قم به روحانی

متن کامل نامه سرگشاده طلاب قم به روحانی
                                                 نامه سرگشاده طلاب به رییس جمهور اقای روحانی(۱۳۹۲/۱۱/۳۰

  در مورد اصول حاکم بر سیاست خارجی دولت خبرگزاری رسا ـ جمع کثیری از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده خطاب به رییس جمهور تاکید کردند: به نظر می رسد زاویه نگاه مسئولین سیاست خارجی دولت تدبیر و امید و نظریه پردازان آن، تفاوت محسوسی با نوع نگاه مقام معظم رهبری دارد.

به گزارش خبرگزاری رسا، شمار زیادی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه ای به رییس جمهور تاکید کردند: آیا پذیرفتن هلوکاست توسط رئیس دستگاه دیپلماسی در مصاحبه با شبکه های خارجی(مصاحبه آقای ظریف با شبکهABC نیوز ۷/۷/۹۲) و عدم صراحت در رد این افسانه بزرگ تاریخی -که رهبر معظم انقلاب اسلامی-مد ظله العالی- نیز بر بی پایه بودن آن تأکید داشته اند(بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دیدار با خبرگان رهبری ۱۳۹۰)- تفاوت نگاه، حاکم بر دستگاه دیپلماسی را با ولی جامعه آشکار نمی کند؟

باسمه تعالی
رئیس محترم جمهور؛ جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین روحانی
سلام علیکم؛
ما جمعی از اساتید و طلاب سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه، در نظر داریم تا با نگارش این سطور از باب «النصیحه لأئمه المسلمین» و در قالب بحث های صریح طلبگی انتقادها و تذکراتی خیرخواهانه را در مورد اصول حاکم بر سیاست خارجی دولت تدبیر و امید، علی الخصوص روند مذاکرات هسته ای با گروه ۱+۵ ، مطرح نماییم. امید است مرضی رضای حق تعالی قرار گیرد.
جناب عالی چنانچه بارها گفته اید: دولت تان را مجموعه ای ولایتمدار و پیرو خط رهبری می دانید( گزارش صد روزه). بنابراین شایسته است نوع نگاه کلان مجموعه ی دولت به مسائل اصلی کشور از جمله اصول سیاست خارجی، هماهنگ با نگاه جهانی رهبر معظم انقلاب -مدظله العالی- باشد. اما به نظر می رسد زاویه ی نگاه مسئولین سیاست خارجی دولت تدبیر و امید و نظریه پردازان آن، تفاوت محسوسی با نوع نگاه معظم له داشته باشد.
از باب تذکر موارد زیر به عنوان نمونه معروض می گردد:
۱. رهبر معظم انقلاب اسلامی –مدظله العالی- بارها فرموده اند: باید به دشمن و علی الخصوص شیطان بزرگ آمریکا، بدبین بود و اعتماد نکرد(بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دانشگاه افسری امام علی «علیه السلام») اما مذاکره-کنندگان ژنو با اعتماد به این مستکبرین و پذیرش توافقنامه ای مبهم که الفاظ کلی و چند پهلویی در آن گنجانده شده است،( گفتگوی ویژه خبری؛ آقای عراقچی) توقع دارند که تفسیر مطلوب خود را از زبان این دولت های مُزَوِّر و دروغگو بشنوند و در مقابل تفسیرهای زیاده خواهانه آنها و نقض آشکار همین توافقنامه ی سست، سخن از روح حاکم بر توافقنامه می گویند که ناشی از نوع نگاه خوشبینانه به دشمن است.( مصاحبه آقای عراقچی با واحد مرکزی خبر)
۲. نوع نگاه مسئول دستگاه دیپلماسی به مذاکرات هسته ای بنا بر آنچه ایشان اذعان داشته اند این است: «عزمی وجود دارد که از دشمنی ها بکاهد و از عمق کینه ها کاسته شود»( مصاحبه مطبوعاتی آقای ظریف بعد از امضای توافقنامه ژنو) حال آنکه رهبر معظم انقلاب اسلامی –مدظله العالی- فرموده اند: این مذاکرات عمق دشمنی آمریکا را با انقلاب اسلامی ایران و مردم ما آشکار نمود.( بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دیدار با مردم قم ۱۹ / ۱۰/ ۹۲)
۳. رهبر معظم انقلاب اسلامی-مد ظله العالی- رمز پیروزی و پیشرفت مذاکرات را شفافیّت و صداقت با مردم هوشیار، مومن و انقلابی بیان نمودند(بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دیدار با فرماندهان بسیج در مصلای تهران). اما تیم مذاکره کننده در اقدامی عجیب و بی سابقه از انتشار متن توافقنامه ی جدید خودداری کرد و رئیس دستگاه دیپلماسی در مقابل مطالبه ی نمایندگان مجلس که جایگاه وکلای ملت را دارند اظهار می دارد: «حتی اگر استیضاح شوم توافقنامه دوم را منتشر نمی کنم.» ( گزارش آقای ظریف به کمیسیون های تخصصی مجلس)
۴. رهبر معظم انقلاب اسلامی-مد ظله العالی- صراحت در بیان اصول اساسی انقلاب را برای مسئولین نظام، لازم و واجب دانسته اند و فرموده اند در اصولی مانند استکبار ستیزی و دفاع از مظلومین و مستضعفینِ عالم، مسئولین باید صراحت داشته باشند.( بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دیدار با کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی) اما جنابعالی متأسفانه در نشست با رئیس اجلاس داووس، مقابل شیطنت وی در مورد به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسراییل، صراحت لازم در اعلام موضع رسمی نظام مقدس اسلامی مبنی بر به رسمیت نشناختن سگ نحسِ نجسِ هار منطقه(تعبیر مقام معظم رهبری(مد ظله) از رژیم صهیونیستی دیدار با فرماندهان بسیج در مصلای تهران) را نداشتید و تنها به لبخند زدن اکتفا نمودید.
آیا پذیرفتن هلوکاست توسط رئیس دستگاه دیپلماسی در مصاحبه با شبکه های خارجی(مصاحبه آقای ظریف با شبکهABC نیوز ۷/۷/۹۲) و عدم صراحت در رد این افسانه بزرگ تاریخی -که رهبر معظم انقلاب اسلامی-مد ظله العالی- نیز بر بی پایه بودن آن تأکید داشته اند(بیانات رهبر معظم انقلاب -دام ظله- در دیدار با خبرگان رهبری ۱۳۹۰)- تفاوت نگاه، حاکم بر دستگاه دیپلماسی را با ولی جامعه آشکار نمی کند؟
جنابعالی در سخنرانی روز پیروزی انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور امت اسلامی که سراسر خشم و نفرت صریح نسبت به آمریکای جهان خوار بود، فرمودید: «در ماجرای مذاکرات با کشورهای ۱+۵ موضع ایران حسن نیّت و اعلام فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی-مد ظله العالی- در تحریم استعمال سلاح اتمی با صدای رساتر به جهانیان بوده است.»
آیا در این فتوای مقدس، اشاره ای به پذیرش ذلّت بار توقف غنی سازی اورانیوم بیست درصد و پایین آوردن ظرفیت غنی سازی اورانیوم پنج درصد و تعطیلی تأسیسات آب سنگین اراک و جلوگیری از تحقیق در مورد سانتریفیوژهای نسل جدید و اکسید کردن و از بین بردن انباشتهای اورانیوم بیست درصد که برای مصارف پزشکی و غیره مورد نیاز است، شده است؟
آیا تخریب موضع استراتژیک ایران در منطقه و القای آسیب پذیری در مقابل تحریمها به افکار عمومی جهانی و تسلیم نقطه بازدارندگی در مقابل تهدیدها را نیز از این فتوای تاریخی استفاده نموده اید؟
آیا جرأت پیداکردن مستکبرین و اظهار نظرهای گستاخانه در امور داخلی و موضوع موشکهای بالستیک ایران در جریان مذاکرات نیز در راستای رساندن صدای رسای این فتوای مدبّرانه به جهانیان بوده است؟
آیا انفعال در مورد تهدید های متعدد، بعد از مذاکرات هسته ای که با لحنی صریح و بی ادبانه توسط آمریکای ذلیل بیان شده است نیز تفسیر شما از این فتوای عالمانه می باشد؟
امیدواریم همانگونه که در سخنرانی ۲۲ بهمن متذکر شده اید عذرخواهی از مردم را فخر خود بدانید و مسئولیت اشتباهات دستگاه دیپلماسی، علی الخصوص مذاکرات هسته ای و توافقنامه ی ژنو را بپذیرید و در صدد توجیه آن نباشید. امید است این انتقادها و مطالبه گری و تذکّرات از روی خیرخواهی تلقی شود و حمل بر کم سوادی نگارندگان این مرقومه نگردد.
در پایان یک اصل قرآنی در حوزه سیاست خارجی را که خدای متعال به نبی مکرم اسلام (صل الله علیه وآله) متذکر شده است، به شما و نظریه پردازان دستگاه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید متذکر می شویم: « وَ لَن تَرْضىَ‏ عَنکَ الْیهَُودُ وَ لَا النَّصَارَى‏ حَتىَ‏ تَتَّبِعَ مِلَّتهَم»( سوره بقره آیه ۱۲۰)
مزید توفیقات دولت خدمتگزار، در اجرای فرامین رهبری خبیر انقلاب -دام ظله الوارف- از درگاه ایزد منان مورد مسئلت است.

 

جمعی از اساتید و طلاب سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه
لازم به ذکر است این نامه تاکنون به امضای بیش از ۱۰۰۰ نفر از طلاب حوزه علمیه قم رسیده است. /۹۱۶/د۱۰۲/ج

 

/ پایان خبر /منبع:
به گزارش پایگاه خبری آنلاین ۱۱۰

۲ نظر

  1. با سلام
    لطفا تاریخ درج این نامه در فضای مجازی را قید فرمایید.
    و من الله التوفیق
    مسیح مسلمان

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online