جدید
خانه / اخبار / جهان / مسجدالاقصی واقعی کدام است؟

مسجدالاقصی واقعی کدام است؟

مسجدالاقصی واقعی کدام است؟

مسجد الاقصی واقعی کدام است؟!

 

مسجد الاقصی واقعی کدام است؟!

 

 

“مسجدالاقصی” نام مسجدی است در شهر «بیت المقدس» که در قرآن طی آیه اول سوره« اسراء» به آن اشاره شده است:

 

«سبْحَانَ الَّذِی أَسرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسجِدِ الْحَرَامِ إِلی الْمَسجِدِ الاَقْصا الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنرِیَهُ مِنْ ءَایَتِنَا إِنَّهُ هُوَ السمِیعُ الْبَصِیرُ«

 

منزّه‌است آن خدایی‏ که بنده‌اش را شبانگاهی از مسجد الحرام به سوی مسجد الأقصی- که پیرامون آن را برکت داده‌ایم- سیر داد، تا از نشانه‌های خود به او بنمایانیم، که او همان شنوای بیناست.

 

al_aqsa_mosque2

مسجدالاقصی ، هم اکنون درسرزمین های تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد و صهیونیست ها از همان آغازین سال های تجاوزات خود در خاورمیانه ، برنامه های مفصلی را برای دست اندازی به این مسجد شریف و آسیب رساندن به شان و جایگاه حقیقی آن در پی گرفتند و حتی تا مرحله تلاش آشکار جهت به آتش کشیدن آن پیش رفتند.

 

در همین راستا ، چندین دهه است که مطالب تحریف شده و انحرافی درباره مسجدالاقصی و تاریخ آن ، در رسانه های دیداری و شنیداری سنتی و مدرن سراسر دنیا و خصوصا جهان اسلام منتشر می شود. هدف از ترویج این مطالب ، کاستن حساسیت افکار عمومی نسبت به این مکان مقدس است تا برنامه های اصلی صهیونیست ها برای تخریب این مسجد و جایگزین کردن یک «معبد یهودی» به جای آن ، هزینه های کمتری داشته باشد.

images

یکی از بزرگ ترین مطالب انحرافی درباره «مسجدالاقصی» ، جابجا کردن تصویر این مسجد با مسجدی دیگر به نام «قبه الصخره» است. مسجد «قبه الصخره» در فاصله بسیار کمی از «مسجد الاقصی» قرار داشته و به دلیل معماری منحصربفرد و جذاب و گنبد بسیار چشمگیر آن با رنگ طلایی، در نمای عمومی شهر قدس درخشش خاصی دارد.

 

تا سالیان سال ، این مسجد به عنوان نماد شهر قدس و حتی نماد فلسطین در سراسر جهان ، خصوصا در کشورهای اسلامی معرفی می شد. حتی رژیم صهیونیستی ، در تبلیغات توریستی خود ، عمدتا برای معرفی «جروزالم» (بیت المقدس) از تصاویر مسجد «قبه الصخره» استفاده می نمود. این در حالی است که همزمان ، نهادهای رژیم صهیونیستی ، مشغول حفاری وسیع و دامنه داری در زیر ساختمان«مسجدالاقصی» و ساخت «معبدی یهودی» در آن بودند که به شدت زیرساخت این مسجد را با سستی و خطر نشست مواجه می ساخت. البته این عملیات ساخت و ساز کماکان نیز ادامه دارد.

مسجد الاقصی واقعی کدام است؟!

*در سال های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی ،روی یکی از اولین اسکناس های چاپ شده توسط حکومت نوپای اسلامی ، تصویر مسجد «قبه الصخره» با زیر نویس «مسجدالاقصی» به چاپ رسید که سهم بسزایی در تثبیت چنین اشتباهی در افکار عمومی ایرانیان داشت!

 

به نظر شما چرا همیشه تصویر مسجد ۸ ضلعی ( یعنی همان قبه الصخره) را جای مسجدالاقصی نشان میدهند؟

 

مسجدالاقصی همان مسجدی است که به اعتقاد صهیونیست ها در محل معبد سلیمان ساخته شده و باید خراب شود تا برای بار سوم معبد سلیمان در آن محل ساخته شود ، مسیح ظهور کند و هر کس غیر از بنی اسرائیل را از بین برده یا برده بنی اسرائیل کند!

 

با این شرایط با توجه به تبلیغات رسانه ای که تاکنون صورت گرفته و همگان مسجد صخره را همان مسجدالاقصی می دانند ، طبق پیش بینی ها باید مسجدالاقصی تخریب شود و معبد سلیمان ساخته ، اما اگه کسی از اصل ماجرا خبر نداشته باشد که مسجدالاقصی واقعی کدام مسجد است ، با خراب شدن مسجد اصلی هیچ اتفاقی نمی افتد!

526ghods10

 

اگر هم حرفی باشد در تمام رسانه ها و …  تصاویر و فیلم های زنده مسجد صخره را نشان داده و این موضوع  را تکذیب میکنند…

و بعضا شاید مسلمانانی که از ماجرا هم خبر ندارند این موضوع را تصدیق میکنند که شایعات کذب بوده و مسجدالاقصی سالم است!

 

به همین راحتی!

 

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت