جدید
خانه / موبایل اسلامی / آندروید / نرم افزار حدیث شریف کساء ویژه آندروید

نرم افزار حدیث شریف کساء ویژه آندروید

نرم افزار حدیث شریف کساء ویژه آندروید

hadiskasa-appدانلود با ۵ صلوات برای سلامتی اقا امام زمان عجل الله


با نظرات ۵ ستاره ما را حمایت کنید

صوت با نوای حجت الاسلام والمسلمین اصغر سلمان زاده

از احادیث مشهور میان عامه و خاصه «حدیث کسا» است. این حدیث در کتابهای شیعه و اهل سنت به طُرُق و اسانید مختلف آمده و خاستگاه پیدایش اصطلاحاتی چون «اصحاب کسا»، «آل عبا» و … شده است.
اصل حدیث چنین است: روزی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ، حضرت امیر، فاطمۀ زهرا و امام حسن و امام حسین (علیهم السلام)، در منزل حضرت فاطمه (سلام الله علیها) یا اُمَّ‌سَلَمِه گرد آمدند. پیامبر بالا‌پوشی بر سر خود و آن چهارتن افکند و چنین دعا کرد: «خدایا! اینان اهل بیت و نزدیکان من هستند، هر پلیدی را از ایشان بزدای و آنان را (از هر عیب و گناه) پاک گردان.» پس از آن جبرئیل فرود آمد و آیۀ تطهیر (آیۀ سی و سوم سورۀ احزاب) را فرود آورد.
برخی از دانشمندان شیعه دربارۀ أسناد حدیث کسا و اثبات اعتبار آن رساله‌هایی فراهم آورده‌اند و نیز شرحهایی بر آن نوشته‌اند.

داستان حدیث کساء از مشهورترین روایات شیعه و سنی است که از حدود هفتاد و اندی طرق نقل شده است و بیشتر طرق آن [حدود ۴۰ طریق] از اهل سنت و سی و چند مورد از طریق شیعه نقل شده است.

 

جهت دانلود کلیک کنید

۳ نظر

  1. با سلام و تشکر بابت این برنامه
    نوای خیلی زیبایی داره ولی در متن برنامه اون قسمت که پیامبر گوشه های کسا را بالا میگیرند در متن عربی جا انداخته شده است لطفا بر طرف نمایید

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online