جدید
خانه / اخبار / نقشه دشمن برای انتخابات ۹۲ هوشیاری ملت ایران را می طلبد

نقشه دشمن برای انتخابات ۹۲ هوشیاری ملت ایران را می طلبد

نقشه دشمن برای انتخابات ۹۲ هوشیاری ملت ایران را می طلبد
 • نقشه عملیاتی دشمن برای انتخابات ۹۲

  انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نسبت به انتخابات گذشته دارای اهمیتی مضاعف شده است. این نکته‌ای است که رهبر انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه (۱۳۹۲/۲/۲۵) به آن اشاره کردند: «امروز انتخابات شما به یک موضوع مهم بین‌المللى تبدیل شده است. دستگاههاى فکرى دشمنان نشسته‌اند رصد میکنند مقدمات این انتخابات را، این حادثه‌ى بزرگ را؛ دارند نگاه میکنند؛ نقشه هم دارند، هدف هم دارند.»

  در میان سخنرانی‌های اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌طور اجمالی می‌توان ۸ برنامه عملیاتی دشمنان را برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ شناسایی کرد:

  ۱- برنامه‌ریزى و برنامه‌سازى رسانه‌های دشمن برای انتخابات ۱۳۹۲/۰۲/۱۶
  ۲- ناامیدکردن مردم از طریق مانع‌تراشی و کتمان پیشرفتها ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
  ۳- ایجاد تردید و دودلی در دل مردم تا همت آنها را کوتاه و ضعیف کنند ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
  ۴- ایجاد اختلاف بین مسئولین ۱۳۹۱/۰۸/۱۰
  ۵- برهم زدن ثبات و آرامش کشور ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
  ۶- پرت کردن حواس مردم از انتخابات با یک ماجرای سیاسی، اقتصادی یا امنیتی ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
  ۷- سعی در اخلال در برگزاری انتخابات ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
  ۸- تشکیک در سلامت انتخابات ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
  پیش از این نیز ایشان درباره اهمیت شناخت نقشه دشمن، هشدار داده بودند که «ترفندهاى دشمن را باید شناخت، فهمید. او البته دشمنى‌‌اش را میکند؛ امر طبیعى است، اما اینکه ما نفهمیم دشمنى او را و از این معنا غفلت کنیم، این قابل قبول نیست.» ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
  گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره نقشه دشمن در انتخابات آتی را از اینجا بخوانید.
 • فتنه ۸۸ بخاطر تخلف از قانون بود / همه تابع قانون باشند

  ۱۳۹۲/۰۲/۲۵ ۰۹:۰۴
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز (چهارشنبه) در فاصله سی روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، برای سومین‌بار از ابتدای سال ۹۲، خسارات فتنه ۸۸ را ناشی از بی‌توجهی به قانون اعلام کردند. ایشان هفته گذشته نیز در دیدار با دست‌اندرکاران انتخابات، راه اساسى پیش نیامدن مشکلات انتخاباتى -نظیر آنچه در سال ۸۸ رخ داد- را التزام همه به قانون دانسته بودند و در دیدار اول سال در حرم امام رضا علیه‌السلام، عدم تمکین از قانون را علت حوادث سال ۸۸ خواندند.رهبر انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از مردم فرمودند:
  «شوراى محترم نگهبان طبق وظائف قانونى خود، آن کسانى را که صلاحیت دارند، به مردم معرفى خواهد کرد. همه هم باید تابع قانون باشند. آنجائى اشکال پیش مى‌آید که تخلف از قانون انجام میگیرد.
  سال ۸۸ اشکالاتى که وارد شد، خسارتى که به کشور وارد کردند و نگذاشتند کشور و ملت طعم آراء چهل میلیونى را درست بچشد، به خاطر تخلف از قانون بود. یک عده‌اى یا براى خاطر اغراض نفسانى، یا هدفهاى خلاف سیاسى، یا هرچه – حالا در آن زمینه نمیخواهیم قضاوتى بکنیم – از قانون تخلف کردند، خطا کردند، از راه غیر قانونى وارد شدند؛ هم به خودشان صدمه زدند، هم به ملت صدمه زدند، هم به کشور صدمه زدند.

  راه درست، راه قانون است. همه تابع قانون باشند، همه تسلیم قانون باشند. گاهى ممکن است یک قانون، صددرصد درست هم نباشد، اما از بى‌قانونى بهتر است. گاهى ممکن است در یک بخشى، یک خطائى هم از مجرى قانون سر بزند که من و شما بفهمیم او در اجراى قانون این خطا را کرده است؛ اما اگر نتوانیم آن را از طریق قانونى اصلاح کنیم، تحمل آن بهتر است از این‌که باز بى‌قانونى کنیم.» [دریافت کلیپ صوتی]

  رهبرانقلاب از سال ۸۸ تا کنون بارها درمورد تجربیات کشور از فتنه ۸۸ صحبت کرده‌اند که گزیده‌ای از این بیانات را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

 • درباره نقل قول‌های انتخاباتی

  ۱۳۹۲/۰۲/۲۴ ۰۶:۳۲
  دسته بندی: اصول رقابت
  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22554/smpf.jpg حدود شانزده سال پیش در ایام برگزاری انتخابات هفتمین دوره‌ی ریاست جمهوری اسلامی ایران بود که اولین ملاقات‌های اختصاصی نامزدهای انتخاباتی به‌صورت جداگانه با رهبر انقلاب اسلامی انجام گرفت و رویه‌ای را بنا گذاشت که به اقتضاء شرایط، افرادی از گروه‌ها و سلایق مختلف -که خود را واجد صلاحیت برای ریاست قوه مجریه می‌دانند- قبل از حضور در عرصه‌ی انتخابات به درخواست خودشان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار می‌کنند و یا به‌صورت غیرحضوری تصمیم خود را به اطلاع ایشان می‌رسانند. اغلب این افراد ضمن اعلام تصمیم برای کاندیداتوری در انتخابات، به ارائه رئوس برنامه‌های خود برای حضور در این عرصه می‌پردازند.رویه‌ی ثابت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز در این ملاقات‌ها آن است که پس از شنیدن سخنان نامزدها به بیان نکاتی درباره‌ی مسائل کلان کشور در افق آینده می‌پردازند و با تأکید بر اینکه نفیاً یا اثباتاً نظری درباره‌ی کاندیداتوری افراد ندارند جمله‌ای را با مضمون زیر خطاب به همه‌ی این افراد می‌فرمایند:
  نه می‌گویم بیایید، نه می‌گویم نیایید و تکلیفی نمی‌کنم.

  اما گاهی اوقات در فرآیند رقابت‌های سیاسی، گمانه‌زنی‌ها و نقل قول‌هایی غیرواقعی و یا ناقص از این دیدارها صورت گرفته که موجب بروز سوءتفاهم‌هایی میان مردم و رسانه‌ها می‌شود که تبعات و پیامدهای نامناسبی در افکار عمومی جامعه دارد.
  رهبر انقلاب اسلامی بارها درباره سخنانی که به ایشان منتسب می‌شود فرموده‌اند که:
  «مبادا کسى تصور کند که رهبرى یک نظرى دارد که برخلاف آنچه که به عنوان نظر رسمى مطرح میشود، در خفا به بعضى از خواص و خلّصین، آن نظر را منتقل میکند که اجراء کنند؛ مطلقاً چنین چیزى نیست. اگر کسى چنین تصور کند، تصور خطائى است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبیره‌اى انجام داده. نظرات و مواضع رهبرى همینى است که صریحاً اعلام میشود؛ همینى است که من صریحاً اعلام میکنم.» ۱۳۸۹/۰۵/۳۱
  ایشان در خلال سخنرانی‌هایشان در روزهایی که آرام آرام به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم، درباره‌ی موضوعات مختلف انتخابات از جمله ویژگی‌های رئیس‌جمهور، التزام به قانون، وظایف شورای نگهبان، برنامه و نقشه دشمن و… توصیه‌هایی بیان کرده و در آینده خواهند کرد؛ لذا به نقل قول‌هایی که به طور غیر مستند و خارج از مسیر رسمی مطرح می‌شود، نباید توجه کرد و آن را ملاک تصمیم قرار داد.

 • بازخوانی تذکرات رهبر انقلاب برای ایام ثبت نام کاندیداها

  ۱۳۹۲/۰۲/۲۰ ۲۱:۳۸
  دسته بندی: اصول رقابت
  پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت ایام ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به بازخوانی تذکرات رهبر انقلاب درباره ایام ثبت نام نامزدها در اردیبهشت ماه ۱۳۸۰ می‌پردازد. همچنین بریده‌ای از جراید مربوط به ثبت نام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در انتخابات سوم ریاست جمهوری در شهریورماه ۱۳۶۰ در کنار این مطلب منتشر شده است.http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22524/01.jpg

  «چون این روزها فرصت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهورى است، چند مطلب را عرض مى‌کنم:

  اوّل، کسانى که در خودشان این توانایى و همّت را مى‌یابند که بتوانند در آن موقعیت قرار گیرند، باید بروند و خودشان را در معرض قرار دهند. این یک وظیفه است. وظیفه آحاد عظیم ملت هم این است که در این حادثه بسیار مهمّى که به سرنوشت کشور مربوط مى‌شود، دلسوزانه و مسؤولانه شرکت کنند…

  نکته بعدى در باب انتخابات این است که مردم باید به فکر شناخت اصلح باشند؛ چون امر کوچکى نیست. مسأله انتخابات، مسأله سپردن سرنوشت بخش عمده امکانات کشور به یک نفر و یک مجموعه است. سرنوشت مسائل اقتصادى، مسائل فرهنگى، روابط خارجى و مسائل گوناگون دیگر تا حدود زیادى به این قضیه وابسته است…

  نکته سوم در این زمینه، خطاب به نامزدهاى انتخابات است. انتخابات در کشور ما باید مسابقه‌اى براى خدمت باشد، نه مسابقه‌اى براى کسب قدرت. انتخابات اسلامى این‌گونه است. آن‌جایى که دعوا بر سر قدرت است، آن‌طورى مى‌شود که شما در بعضى از انتخابات دنیا مشاهده مى‌کنید… در منطق اسلامى، قدرت و عزّت و آبرو و خوشنامى و امکانات، فقط و فقط براى خدمت به مردم و حرکت دادن خود و جامعه و کشور در راه نظام مقدّس اسلامى و رسیدن به آرمانهاى بلندى است که انسانها نیازمند آنند. این مسند، مسابقه براى خدمت و زحمتکشى است. هر کس که آماده است تا بیش از دیگران زحمت بکشد و توقّعى را که مسؤولان کشورهاى دیگر از مقام و موقعیت خود دارند، نداشته باشد، داخل این میدان شود. نباید کسانى تصوّر کنند که رسیدن به ریاست یا فلان مقام – همچنان که در دنیا معمول و رایج است – باید با برخورداریهاى فراوان همراه باشد. ما امسال را به عنوان سال رفتار علوى نامگذارى کردیم. ما کجا، رفتار علوى کجا؟ اما بالاخره وظیفه داریم. چاره‌اى نداریم، جز این‌که در این راه حرکت کنیم. ما باید فاصله خود و رفتار علوى را کم کنیم و تا آن‌جایى که مى‌توانیم، جدّ و جهد نماییم. یکى از اوّلین قدمها در این راه، همین است. افزون طلبى براى مسؤولان ممنوع است. مشى اشرافیگرایانه براى مسؤولان کشور، نقطه ضعف به شمار مى‌آید. اگر دیگران این را لازمه رسیدن به مقامات عالیه کشور مى‌دانند، در نظام اسلامى، اینها نه تنها لازمه‌اش نیست، بلکه نقطه ضعف هم محسوب مى‌شود. بنابراین داوطلبان بدانند که این راه، راه خدمت است؛ مسابقه و رقابت در این راه هم رقابت براى خدمت کردن هرچه بیشتر است. اگر این‌طور شد، آن‌گاه در تبلیغات، در بیان مطالب نسبت به یکدیگر یا نسبت به خود، حدود رعایت خواهد شد.

  آخرین نکته که در باب انتخابات عرض مى‌کنم، این است که فضاى انتخابات باید سالم باشد. نباید عدّه‌اى با قلم و بیان و مطبوعات، و عدّه‌اى هم با ابراز مخالفت با فلانى یا طرفدارى از این نامزد یا آن نامزد، فضا را آلوده کنند. کسانى که به اسلام احترام مى‌گذارند، کسانى که قدر و ارزش جمهورى اسلامى را ارج مى‌نهند، کسانى که از ما حرف‌شنوى دارند، در هر جاى کشور هستند، از همین اوّلِ کار مراقب باشند. کارشکنى نسبت به دیگران، لجن‌پراکنى علیه این نامزد یا آن نامزد، بدگویى کردن و افشاگریهاى بى‌پایه و اساس نسبت به اشخاص، همه اینها کارهاى ممنوع و ضدّ ارزش و خلاف مشى جمهورى اسلامى و خلاف حق است. از این کارها اجتناب کنند.»

 • شورای نگهبان نباید به جوسازى‌ها اعتناء کند

  ۱۳۹۲/۰۲/۲۰ ۰۱:۲۰
  دسته بندی: شورای نگهبان
  نظارت شوراى نگهبان در مسائل انتخابات‌، یکى از مهم‌ترین کارهائى است که انجام مى‌دهد؛ کار بسیار مهمى است، کار بسیار لازمى است. به جوسازى‌هائى که علیه این کار مى‌شود، ابداً نباید اعتناء کرد. البته کار را باید درست انجام داد. به همان اندازه که کار مهم است، به همان اندازه سلامت کار مهم است. یعنى باید معیارها را درست فهمید، و فقط بر اساس این معیارها قبول کرد یا رد کرد. از این معیارها نباید تخطى شود، کوتاهى هم نباید بشود، غفلت هم نباید بشود. ۱۳۸۶/۰۴/۲۰
  فردا شنبه مهلت ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم به پایان می‌رسد و بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان آغاز می‌شود. با توجه به اهمیت وظیفه‌ی این شورا در این برهه‌ی زمانی، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای KHAMENEI.IR گزیده‌ای از توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی به شورای نگهبان را در صفحه‌ی ویژه‌ی انتخابات منتشر می‌کند. متن کامل را از اینجا دریافت کنید.
 • خبر رهبر انقلاب از تدارک رسانه‌ای دشمن برای انتخابات ۹۲

  ۱۳۹۲/۰۲/۱۷ ۰۱:۳۴
  دسته بندی: نقشه دشمن
  صبح دوشنبه و در فاصله سی و هشت روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، رهبر انقلاب در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری انتخابات سال  ۹۲ در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله فرمودند:
  «ما اطلاع داریم که این دفعه هم رسانه‌هاى رسمى و شناخته شده‌ى دشمن از مدتى پیش دارند طراحى میکنند، برنامه‌ریزى میکنند، برنامه‌سازى میکنند، براى اینکه دل مردم را نسبت به انتخابات سرد کنند؛ شروع هم کرده‌اند، منتها برنامه‌ریزى‌شان خیلى وسیع‌تر از این حرفها است؛ میخواهند مردم پاى صندوق نیایند؛ میخواهند مردم در اداره‌ى کشور و مدیریت کشور سهیم نشوند؛ میخواهند مردم در صحنه نباشند؛ لذا تلاش میکنند. اگر حضور مردم نباشد، آنها براحتى میتوانند تهاجم خودشان را چندین برابر کنند. حضور مردم است که به نظام اسلامى و به کشور عزیز ما مصونیت میبخشد. حضور مردم است که عوامل قدرت و قوّت را در درون ما تقویت میکند: علم ما پیشرفت میکند، بصیرت ما پیشرفت میکند، سازوکارهاى مدیریت ما پیشرفت میکند – همچنان که در طول این سالها پیشرفت کرده است – این به خاطر حضور مردم است، به خاطر انگیزه‌هاى مردم است؛ میخواهند این انگیزه‌ها نباشد، لذا سعى میکنند انتخابات را بى‌رونق کنند.»
  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22503/smpf.jpg
 • ملت، مدیرى می‌خواهد که موانع اجراى برنامه ۵ ساله را رفع کند

  ۱۳۹۲/۰۲/۱۵ ۲۰:۰۳
  دسته بندی: ویژگی نامزدها
  همانطور که در مطلب قبلی صفحه‌ی ویژه انتخابات گفته شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس‌جمهوری را مسئول اصلی تحقق سند چشم‌انداز بیست‌ساله می‌دانند. انتظار رهبر انقلاب از رئیس‌جمهور این است که او شخصی باشد که بتواند برنامه‌های پنج‌ساله را در راستای چشم‌انداز پیش ببرد و موانع پیش روی برنامه را با قدرت از سر راه بردارد. رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۴ و در آغاز راه بیست ساله‌ی چشم‌انداز مسیر دولت را این‌گونه ترسیم کردند:
  امروز کشور ما به حول و قوه‌ى الهى به این توانایى و قدرت رسیده است که بتواند آینده‌ى بیست ساله‌ى ایران را طراحى کند. این مدت بیست ساله، یعنى چهار برنامه‌ى پنج‌ساله. اولین برنامه، امسال آغاز خواهد شد. در آغاز برنامه، یک مدیریت کارآمد، با کفایت و پُرنشاط باید سر کار باشد تا بتواند سازه‌هاى این برنامه را مستحکم و استوار کند و پایه‌هاى این برنامه را به طور عمیق و محکم پى‌ریزى کند. اهمیت این انتخابات در این است که ملت ایران مى‌خواهد مدیرى را انتخاب کند که بتواند موانع اجراى برنامه را از سر راه ملت ایران بردارد؛ مثل بولدوزرى که موانع را برمى‌دارد تا جاده‌یى را صاف کند.» ۱۳۸۴/۰۱/۰۱
  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22476/840101.jpg
 • رییس‌جمهور؛ مسئول اصلی تحقق سندچشم‌انداز

  ۱۳۹۲/۰۲/۱۴ ۱۶:۵۷
  دسته بندی: ویژگی نامزدها
  در حالی به ایام انتخابات نزدیک می‌شویم که نامزدهای احتمالی، سخنان و برنامه‌های خود را برای مردم بیان می‌کنند. از جمله مطالبات رهبر انقلاب از نامزدهای ریاست جمهوری «برنامه‌محوری» آن‌هاست. برنامه‌ی اصلی کشور، سند چشم‌انداز بیست ساله ایران است که هدف‌گذاری حرکت کشور تا سال ۱۴۰۴ را مشخص کرده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس‌جمهور را مسئول اصلی تحقق سند چشم‌انداز می‌دانند و از دولت‌ها خواسته‌اند که جهت‌گیری حرکتشان براساس سندچشم انداز باشد.
  اهمیت این مطلب به قدری است که ایشان می‌گویند: «رسیدن به اهداف چشم‌انداز، به خاطر این است که اگر چنانچه به آنجا نرسیدیم، ملت ما و کشور ما دچار ضربات سختى خواهد شد؛ احیاناً ضربات مهلکى به ما وارد خواهد آمد. باید به آنجا برسیم؛ این نیاز ماست… حقیقت این است که نظام اسلامى، امروز نظام استکبار و سلطه و الحاد را به چالش گرفته؛ این یک حرکتى است که آغاز شده. شکست خوردن در این میدان، خسارتهایش غیر قابل توصیف است و مخصوص به ملت ما هم نخواهد شد؛ لذا باید در این میدان قطعاً پیروز شد.» ۱۳۹۰/۰۶/۰۶
  گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره لزوم پایبندی دولت و رییس‌جمهور به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.
 • خصوصیات مطلوب رییس جمهور آینده

  ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ۲۱:۵۲
  دسته بندی: ویژگی نامزدها
  رهبر انقلاب روز شنبه در فاصله ۴۸ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ به شرح نکاتی درباره انتخابات پیش رو پرداختند.
  ایشان با تأکید بر اینکه انتخابات «در وقت مقرر» و با «شرکت شوق‌آفرین مردم» انجام خواهد شد، کاهش انگیزه مردم برای حضور در صحنه انتخابات را طراحی بدخواهان ملت به‌منظور مقابله با حماسه‌ی سیاسی دانستند.
  رهبر انقلاب همچنین، اعتراضات به شورای نگهبان و ساز و کار انتخابات را غیر منطقى خواندند و افزودند: حضور شوراى نگهبان در قانون اساسى – که امامرحمه‌الله هم مکرر روى آن تأکید میکردند – حقیقتاً یک حضور مبارکى است. تشخیص شوراى نگهبان، تشخیص یک عده انسانهاى عادل، بى‌طرف و بصیر نسبت به صلاحیت‌هاست.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه خطاب به کسانی که می‌خواهند برای نامزدی در انتخابات داوطلب شوند توصیه کردند که «بدانند مدیریت اجرائى کشور یعنى چه» و «نه در ارزیابىِ نیازى که کشور به یک قدرت اجرائى دارد، اشتباه کنند، نه در ارزیابى توانِ خودشان اشتباه کنند».
  ایشان همچنین برخی از خصوصیات رئیس جمهور مطلوب را برشمردند که جدول آن در زیر می‌آید:
 • وظایف رسانه‌ها در انتخابات

  ۱۳۹۲/۰۲/۰۴ ۲۲:۰۴
  دسته بندی: اصول رقابت
  «رسانه‌هاى الکترونیکى و اینترنتى متأسفانه موجب شده‌اند که افراد بى‌محابا علیه یکدیگر حرف بزنند، بد بگویند. باید از طرف مسئولین کشور براى این هم یک جورى تدبیر بشود. ولى عمده این است که خود ما مردم، خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقید کنیم به قانون۹۱۰۱۰۱… واقعاً یکى از چیزهائى که ما همه‌مان باید توجه کنیم، به مردم هم باید بگوئیم، یاد بدهیم که توجه بکنند این است که: به صرف توهم این که حالا این کار مصلحت دارد، دستشان را، یا قلمشان را، یا وبلاگشان را آزاد نکنند که هر چه به دهنشان آمد، آن را بگویند.۸۹/۱۰/۰۷» جملات بالا بخش‌هایی از هشدارهای رهبر انقلاب به صاحبان رسانه‌های اینترنتی است. KHAMENEI.IR در صفحه‌ی ویژه‌ی انتخابات ۲۰ توصیه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رسانه‌ها را تحت عنوان «وظایف رسانه‌ها در انتخابات» منتشر می‌کند.

 • وظایف شهرداری‌ها از نگاه رهبر انقلاب

  ۱۳۹۲/۰۲/۰۴ ۱۱:۴۵
  دسته بندی: شوراها
  سومین مطلب مرتبط با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، به وظایف شهرداری‌ها از نگاه رهبر انقلاب اختصاص دارد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی در انتخاب شهردار را از مهمترین وظایف شوراها برشمردند و فرمودند:
  شوراهای‌ شهر و شهرداران‌ سراسر کشور باید امانتدار «رأی‌، اعتماد، محیط زندگی‌ و اخلاق‌ و فرهنگ‌ مردم‌» باشند که‌ یکی‌ از مصداقهای‌ مهم‌ امانتداری‌ رأی‌ مردم‌، انتخاب‌ شهرداران‌ «امین‌، قابل‌ اعتماد، با کفایت‌، پاکدامن‌، متدین‌، شجاع‌، ساده‌ زیست‌، مردمدار و مقید به‌ انضباط مالی‌» است‌. ۱۳۸۱/۱۲/۱۹
  مجموعه‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره وظایف شهرداری‌ها در از این لینک در اختیار کاربران صفحه ویژه انتخابات KHAMENEI.IR قرار می‌گیرد.
 • وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا چیست؟

  ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ ۱۶:۱۹
  دسته بندی: شوراها
  صفحه‌ی ویژه‌ی انتخابات KHAMENEI.IR در دومین بازخوانی بیانات رهبر انقلاب در باب شوراهای اسلامی شهر و روستا، به «وظایف شوراها» در سخنان ایشان می‌پردازد:
  مهمترین توصیه‌ى اینجانب اولاً مربوط به سیاست‌ها و برنامه‌هاى کارى شما و سپس درباره‌ى گزینش مدیریت شهر و روستا است. تسهیل زندگى مردم در کارهایى که به شهرداریها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازى محیط زیست، حفظ اصالت اسلامى و ملى در ساخت و سازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامى و فرهنگىِ سالم، پرداختن به نیازهاى فورى‌تر در عین اهتمام به کارهاى زیربنایى، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین، تأثیرناپذیرى از نفوذ ثروتمندان و جاذبه‌ى ثروت، رعایت دقیق قوانین و عدم تخطى از آن با حیله‌هاى شبه قانونى، رعایت ویژه‌ى محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بیت‌المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غیرلازم، و در یک کلمه رعایت تقوا و تدبیر و پشتکار، و بهره‌گیرى از دانش و تجربه، مواد عمده‌ى توصیه‌ى نخست اینجانب است.
  پیام به نشست منتخبان دومین دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا ۱۳۸۲/۰۲/۰۶

 • انتخابی برای حل مسائل جاری زندگی

  ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ ۰۱:۱۲
  دسته بندی: شوراها
  سال ۱۳۷۷، بند ‌صد قانون اساسی محقق شد و جمهوری اسلامی در زنجیره‌ی تکمیل دولت‌سازی‌اش، شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عنوان نهادی نوپا در اوایل دهه‌‌ی سوم انقلاب در جهت ارتقای سطح کارآمدی نظام تأسیس کرد.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها در مناسبت‌های مختلفی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبیین کرده‌اند و حل مسائل جاری و روزمره‌ی مردم به دست خود مردم را از اثرات تشکیل شوراها دانسته‌اند؛ امری که اگر رخ دهد سبب افزایش «اعتماد عمومی» خواهد شد.
  انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه ۹۲ برگزار می‌شود. از این رو، مجموعه‌‌ی سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در دو قالب کتابچه و متن در اختیار شما قرار گرفته است که می‌توانید آن را از لینک‌های زیر دریافت و مطالعه کنید.
  [دریافت کتابچه PDF]  – [مطالعه متن]

 • اصول رقابت سالم

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ۲۳:۵۸
  دسته بندی: اصول رقابت
  یکی از سلسله مطالبی که در صفحه‌ی ویژه انتخابات در اختیار شما قرار خواهد گرفت، مجموعه «توصیه‌های انتخاباتی رهبر انقلاب» است که تا ایام انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به مرور در همین صفحه منتشر خواهد شد.
  http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif
  هرچه به خردادماه نزدیک می‌شویم کم‌کم فضای رقابت سیاسی بین گروه‌ها و رسانه‌ها گرم‌تر می‌شود. به همین دلیل «اصول رقابت سیاسی» اولین بخش از توصیه‌های انتخاباتی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که KHAMENEI.IR آن را منتشر می‌کند:
  بازیگران عرصه سیاسی برای اینکه رقابت سیاسی سالمی داشته باشند باید به مجموعه‌ای از اصول توجه کنند و رهبر انقلاب اسلامی نیز اصول رقابت سیاسی سالم را طی بیست و دو سال اخیر تبین کرده‌اند. به عنوان مثال ایشان در نماز جمعه بهمن‌ماه سال ۱۳۹۰ درباره فضای رقابت در آستانه انتخابات فرمودند: «آنچه در انتخابات لازم است، رقابت سالم است؛ رقابتِ بدون تهمت‌زنى و بدگوئى به یکدیگر است. فضاى انتخابات باید سالم باشد. ۱۳۹۰/۱۱/۱۴»
  برای دسترسی آسان کاربران به این اصول، مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهای رقابت سیاسی از نگاه رهبر انقلاب در دو قالب کتابچه و متن در اختیار شما قرار گرفته است که می‌توانید آن را از اینجا دریافت و مطالعه کنید: [دریافت کتابچه PDF]  – [مطالعه متن]
  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22315/jadval-reghabat.jpg
  جدول: عناوین بایدها و نبایدهای رقابت سیاسی از نظر رهبر انقلاب؛ متن کامل را از اینجا بخوانید.
 • صفحه ویژه انتخابات ۹۲ آغاز به‌کار کرد

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ۲۳:۳۶
  دسته بندی:
  با نزدیک شدن به ایام یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه ۱۳۹۲، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از صفحه‌ی ویژه‌ای شامل دیدگاه‌های رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی انتخابات رونمایی کرد.
  در صفحه‌ی ویژه‌ی انتخابات KHAMENEI.IR، بیانات و دیدگاه‌های رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات در قالب‌های مختلفی مانند «مجموعه توصیه‌های انتخاباتی»، «کتابچه‌های گزیده بیانات موضوعی»، «پیامک» و دیگر تولیدات به مخاطبان ارائه و تا ایام انتخابات به صورت منظم به‌روز خواهد شد.
  کاربران می‌توانند برای ورود به این صفحه به آدرس http://farsi.khamenei.ir/entekhabat92 مراجعه کنند.
صفحه ویژه انتخابات
پیامک عضویت
 • ۱۳۹۲/۰۲/۲۵ ۰۰:۳۰ – رهبرانقلاب:برای آرامش و وحدت کشور،قانون معیار بسیار خوبی است/انشاءالله شورای نگهبان طبق وظیفه قانونی،آنهایی را که صلاحیت دارند، معرفی میکند.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۲۵ ۰۰:۱۹ – رهبرانقلاب:معیار اصلی درانتخاب رییس جمهور این است که کسانی باشندکه همتشان برحفظ عزت وحرکت کشور در جهت انقلاب باشد/مردم به شعارها توجه کنند،بعضی برای جلب آرا شعارهایی میدهند که از اختیاراتشان بیرون است.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۲۵ ۰۰:۰۷ – رهبرانقلاب امروز دردیدار با جمعی از اقشار مختلف مردم:هدف ملت ایران در این انتخابات با دو عامل “انتخابات گرم و پرشور” و “انتخاب فردی مومن،انقلابی با عزم و همت جهادی به ریاست جمهوری” تحقق می یابد
 • ۱۳۹۲/۰۲/۱۸ ۱۱:۳۱ – رهبرانقلاب امروز دردیدار جمعی از معلمان:در زمینه حماسه سیاسی،آموزش و پرورش نقش آفرین است و جمعیت عظیم معلمان کشور تاثیر گذارند/مصرع برجسته حماسه سیاسی،انتخابات پیش رو است.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۱۳:۰۳ – رهبر انقلاب: رسانه‌های دشمن از مدتی پیش برای دلسرد کردن مردم از انتخابات برنامه‌ریزی میکنند/اگر حضور مردم نباشد دشمنان به راحتی تهاجم خود را چندبرابر میکنند/حضور مردم به کشور و نظام اسلامی مصونیت میبخشد.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۱۲:۵۹ – رهبرانقلاب دردیدار دست اندرکاران انتخابات:قانون را معیار قرار دهید/التزام به قانون راه اساسی جلوگیری از مشکلات در انتخابات است /آحاد مردم به دنبال این باشند هرکس هر حرف و توقعی دارد بر اساس قانون باشد.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۱۲:۲۲ – رهبرانقلاب:خیلیها در این سالها خواستند انتخابات را کمرنگ کنند یا زمان آن را به تعویق بیاندازند اما تاکنون نتوانسته اند و بعد از این هم به توفیق الهی نخواهند توانست.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۱۲:۱۷ – رهبرانقلاب امروز دردیدار دست اندرکاران انتخابات:توجه به انتخابات ریاست جمهوری،اهمیت انتخابات شوراها را از چشم مردم و مسئولین دور نکند.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ۱۲:۱۲ – رهبرانقلاب:ساز و کار انتخابات در ایران بسیار مستحکم است/اعتراضاتی که در گوشه و کنار میشود واقعا بی جاست/تشخیص شورای نگهبان،تشخیص انسانهای عادل و بصیر نسبت به صلاحیتهاست.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ۱۱:۴۹ – رهبرانقلاب امروز در دیدار کارگران، “دارا بودن روحیه مقاوم،برخورداری از تدبیر،روزمره فکر نکردن در مسائل اقتصادی،توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی،تکیه کردن بر نظرات کارشناسی،تهذیب اخلاقی و نپرداختن به حواشی” را از جمله خصوصیات رییس جمهور مطلوب ذکر کردند.
 • ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ۱۱:۳۸ – رهبرانقلاب امروز دردیدار کارگران:نمونه بارز حماسه سیاسی،انتخابات است که در وقت مقرر انجام خواهد گرفت/کسانیکه داوطلب میشوند درمحاسبات خود اشتباه نکنند و بدانند که عرصه مدیریت اجرایی کشور یعنی چه
 • ۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۱۶:۱۰ – سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشارکت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی که دلشان برای کشور میسوزد باید در انتخابات شرکت کنند.
 • ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ ۱۴:۳۲ – رهبرانقلاب: اینکه بعضی‌ها میخواهند بررسی صلاحیت در انتخابات را به عنوان یک اشکال مطرح کنند، سخن ناشیانه‌ایست / شورای نگهبان باید همانطور که تا بحال براساس قانون عمل کرده، در انتخابات بعدی نیز قانونی عمل کند
 • ۱۳۹۱/۱۰/۱۹ ۱۲:۱۳ – رهبرانقلاب،صبح امروز:کسانی که وارد عرصه انتخابات میشوند، باید بتوانند بار مسئولیت را بکشند، صلاحیتهای مورد نظر شورای نگهبان را در خود ملاحظه کنند و باید بخواهند که قانون اساسی را اجرا کنند.
 • ۱۳۹۱/۱۰/۱۹ ۱۱:۵۵ – رهبرانقلاب:یکی از نقشه های دشمن برای جلوگیری از انتخابات پرشور این است که در ایام انتخابات سر مردم را به ماجرای سیاسی،اقتصادی یا امنیتی گرم کنند،اما ملت ایران هوشمندتر از این است که از دشمن فریب بخورد.
 • ۱۳۹۱/۱۰/۱۹ ۱۱:۳۰ – رهبرانقلاب امروز دردیدار مردم قم:آن کسانی که راجع به انتخابات توصیه هایی میکنند،حواسشان باشد به دشمن کمک نکنند/دائما نگویند انتخابات باید آزاد باشد،از اول انقلاب سی و چند انتخابات داشتیم،کدامش آزاد نبوده است؟
 • ۱۳۹۱/۰۸/۱۰ ۱۲:۰۶ – رهبرانقلاب امروز در دیدار دانش آموزان: اختلافات بین مسئولان نباید به اختلاف در عمل و گریبان‌گیری و مچ‌گیری منتهی شود / از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار گیرد قطعاً به کشور خیانت کرده است
 • ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ ۱۸:۲۰ – رهبرانقلاب در دیدار بسیجیان: سلامت انتخابات مسئله اساسی و مهمی است، البته فرض ما بر این است که مسئولین کشور مراقب هستند و انتخابات ما سالم است اما مراقبت‌های گوناگون از جهات مختلف باید انجام بگیرد.
 • ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ ۱۸:۰۵ – رهبرانقلاب دردیدار بسیجیان خراسان شمالی: بصیرت یعنی اینکه شما خط درگیری را تشخیص بدهید،بعضی اشتباه میکنند و رقیب انتخاباتی خود را شیطان اکبر مینامند. شیطان اکبر آمریکا و اسراییل هستند نه رقیب انتخاباتی.
 • ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ ۱۰:۳۷ – رهبر انقلاب در شهر شیروان: مسئولان مراقب باشند نگذارند که دشمن این آرامش کشور را برهم بزنند، تا قبل از انتخابات و در دوره انتخابات، باید آرامش کشور حفظ شود و نگذارند که فضای کشور منقلب شود.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت