جدید
خانه / تازه / وصیتنامه سردار شهید محمد زحمتکش

وصیتنامه سردار شهید محمد زحمتکش

وصیتنامه  سردار شهید محمد زحمتکش
عکس شهید محمد زحمتکشوصیتنامه شهید محمد زحمتکش

بسم الله الرحمن الرحیم

آمنتُ بَالله و بِرَسوله و بِکتابِه و بِما جاءَ بِهِ مِن عِندِالله

تسبیح و ستایش و قیام و قعود، سزاوار خداوند ازلی و ابدی است که لباس هستی را بر اندام ما موجودات ناچیز برانداز کرد و تفکر و وجدانی به ما عطا فرمود که در گذرگاه بی‌نهایت، کشش به کمال بی‌منتها داشته باشیم. به نام خداوندی که سببیت سبب‌ها همه از اوست و تمامی عوامل جهان طبیعت، خواص و فعالیت خود را از او می‌گیرند و استقلالی ندارند و موجودیت آن‌ها همه مرهون خلاقیت اوست.

پس ای خدای من، در این معبد بزرگ که جهان هستی‌اش می‌نامند، در این کارگاه سترگ که خاموشی بهت‌انگیزی صدای باعظمت تو را به گوش دل ما طنین انداز می‌کند، لحظاتی چند نور خود را بر دل‌های ما بیفروز و شامه‌ی ما را از نسیم ابدیت خود که بر روی این موجودات می‌وزد، معطر بفرما.

خداوندا! لحظه‌ای حتی مدت زمانی که برای سنجش زمان محدود به‌کار می‌رود، ما را به خودمان وامگذار. زیرا ما ضعیفیم و ناچیز. خداوندا پناه می‌برم به تو از شر شیطان که در زمین مقدس تو سرمایه‌گذاری کرده و هر لحظه ما را به خود می‌خواند. به تو پناهنده می‌شوم ای خدای رئوف و مهربان، از شر وسوسه‌ها، نیرنگ‌ها و شرارت‌ها و زرق و برق‌های کاذب که در ذهن تلألؤ می‌کند و ما را از تو باز می‌دارد. پناه می‌برم به تو ای خدای خوبم از شر ابلهان که برای تو شریک قائل شدند و به جای تو طبیعت و اقتصاد را قرار دادند و حتی انسان را بر تو مقدم داشتند، تا به اهداف پلید و آزادی‌های حیوانی خود برسند.

خداوندا به روز حساب تو ایمان دارم و به انتقال از این دنیا به دنیا و مرحله‌ای دیگر که فرا می‌رسد ایمان؛ و مرگ برایم حتمی است و می‌دانم که روزی فرا می‌رسد که دست مرگ نقاب از چهره‌ و دیدگان ما برمی‌دارد و هر آنچه را که در زندگانی مورد علاقه‌ی شدید ما بود از ما می‌گیرد و آن وقت است که می‌فهمیم جام زندگی از اول خالی بوده و از روز نخست جز باده‌ی خیال ننوشیده‌ایم.

خداوندا به ارشادگران و به مقربان و برگزیدگان راهت که پیامبران و صاحبان رسالت و هادی به سوی رستگاریند درود می‌فرستم و بر پیامبر ختمی مرتبت و جانشینان معصوم او درود می‌فرستم و در راهی که به سوی الله است، پیرو آن‌هایم و مدافع حقوق حقّه‌ی آن‌ها. و می‌روم تا خون به ناحق ریخته شده‌ی آن‌ها را زنده و سنت نبوی را که به دست سلاطین جور به فراموشی سپرده شده احیاگر باشم (با خونم).

سلام بر مهدی موعود، که یگانه درّ درخشان ولایت و زعامت است و دوازدهمین امامم است. عشق به او می‌ورزم و عاشقم تا رخش را ببینم. و سلام به نائب و اولاد و سلاله‌ی او، مرجع عالی قدر و بزرگوار اسلام، حضرت آیت الله خمینی، که به حق از خانواده‌ی عصمت و طهارت و ادامه دهنده‌ی راه جدش حسین(ع) و احیاگر اسلام محمدی و درهم شکننده‌ی صف‌های پوشالی شیاطین و درهم کوبنده‌ی سدها و خارهای مسیر راه اسلام و بیانگر احکام و حدود الهی است، که سال‌ها در گنجینه‌ی تاریخ محبوس و زیر پای متکبران لگدکوب می‌شد. درود بر اسلام بزرگ که هر آنچه از شرف و انسانیت داریم از اوست و بر ۱۲۴هزار پیامبر که قربانی راه خدا شدند.

در پایان به چند تذکر توجه شما را جلب و شما را سفارش به اجرای آن می نمایم. و آن این است که دین خدا را یاری کنید و نگذارید که غریب و مورد تهاجم عملی و فکری قرار گیرد. عامه مردم از انقلاب اسلامی ایران پاسداری کنید و نگذارید لامذهب‌ها مجاناً خون شهیدان را بازیچه‌ی امیال خود قرار دهند و سوء استفاده کنند. و آنچه باعث سربلندی اسلام است، احترام دارید و شعائر اسلامی را حفظ و زنده نمایید و از تفرقه بپرهیزید. افکار وارداتی را محکوم و جلوی قلم فرسایانی که با عینک ساخته شده‌ی شرق و غرب و از دریچه‌ی تنگ و تاریک فکر خود برای نسل آینده، تاریخ می‌نویسند و رشادت‌های زمان انقلاب و شجاعت‌ها و جانبازی‌های زمان جنگ تحمیلی را تخریب می‌کنند، را بگیرید. مسجد و محراب را که محل حرب با شیطان درونی و بیرونی است، تقویت نمایید.

ای جوانان و همسنگران محصل، بدانید که نسبی بودن و محدود بودن دانش‌ها و علم، شما را از مطلق بودن دور می‌سازد و بدانید که هرگز نخواهید توانست مطلقاً با واقعیات در تماس باشید، پس در طول تحصیل خود خوش باور و زودباور نباشید و غرور شما را نگیرد. روشنایی‌ها را مخلوط به تاریکی‌ها نکنید، بلکه بینش داشته باشید تا آنها را تمیز دهید. مأیوس نشوید و با تحصیل سرمایه‌ی علم، حوائج آینده‌‌ی انقلاب و کشور جمهوری اسلامی را با عمل برآورده نمایید.

روحانیت که در طول تاریخ کفن خود را با سر حمل می‌کنند و همیشه لبه‌ی تیز تبلیغات ضد بشری متوجه آنها بوده و آنها را در تنگنا قرار داده، اما آنان همچون حسین(ع) مقاومند. پس بر آنان احترام قائل شوید و آنان نیز بیّنات را به مردم بگویند و راه اسلام را نشان دهند و زمینه‌ی ظهور امام زمان را فراهم کنند.

به شهدای گمنام و خانواده‌ی آنها، مجروحین و معلولین و مصدومین و مفقودین و آنان که به نحوی دین خود را به اسلام ادا نموده‌اند، احترام خاص قائل شوید و خطّ سرخ شهادت که انسان را به رضوان الله می‌رساند را ادامه دهید. اگر به فداکاری و مظلومیت شهدا احترام و خانواده‌ی آنها ارادت بی‌شائبه قائل نشوید، زمین و زمان بر شما نفرین خواهند کرد. خانواده‌های شهدا در بهشت برین، همنشین فاطمه‌ی زهرایند. پس این قداست را پاس بدارید.

پاسداران جان برکف!، ای آنان که پرچم مبارزه علیه متکبران بر دوش شما سپرده شده، این پرچم را از دست نیندازید، هرچند که بازوان شما را دشمن قطع کند، با دندان این پرچم را برقرار دارید. ارتش مهدی احتیاج به فرمانده‌ی ورزیده، شجاع و باتقوی دارد. پس این خصلت را در خود به‌وجود آورید.

ای اسلامیان! عشق به حسین ما را به این وادی کشانده و ما می‌رویم تا حسین‌وار بجنگیم، تا شما سرفراز باشید و در انحطاط به‌سر نبرید.

هان ای مردم! خطی مشی و متد فکری و عملی این راهی که پیش گرفته‌ام، بر اساس آگاهی و نشئت گرفته از قرآن است که می‌فرماید:

اِنّی وَجَّهتُ وَجهِیَ لِلَّذی فَطَرَالسَّمواتِ وَالاَرضَ حَنیفاً وَ ما اَنا مِنَ المُشرِکین

من با ایمان خالص، رو به سوی خدایی آوردم که آفریننده‌ی آسمان‌ها و زمین است و من هرگز با (عقیده‌ی جاهلانه‌ی) مشرکان نخواهم بود. و در راه این اسلام و عقیده می‌جنگم و به ولایت اعتقاد راسخ داشته و مدافع اسلام فقاهتی می‌باشم.

پدر و مادر مهربان و دلسوزم، جانم به فدای شما که اشک دیده‌تان همانند قطرات خونم برای اسلام می‌ریزد و خدا بر شما منت نهاده تا در این دنیا مفتخر باشید و شاهد شهادت فرزند عزیزتان باشید. اگر مصیبت همراه با صبر نباشد، انسان از حیطه‌ی تقوی دور می‌شود.

همسر مهربانم! شما یاور خوبی در زندگی برای من بودید. قبل از شروع زندگی با هم، رگبار دژخیمان شاه سینه‌ی شما را در تظاهرات ضد شاهی دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سوراخ کرد. ، سیلی‌های آن نامردان طاغوت، گوش مرا به جرم پخش اعلامیه‌ی امام نیز سرخ کرد. پس بدان که خدا می‌بیند و اجر اخروی برایمان قرار داده و دینش را به وسیله‌ی پا برهنه‌ها یاری می‌کند. این‌ها را فراموش مکن.

یک نظر

  1. سلام علیکم
    انشالله و به آبروی ائمه اطهار ادامه دهنده راه این شهید بزرگ و تمامی شهیدان راه حق باشیم
    از زحمات جناب سلمان زاده کمال تشکر و آرزوی عاقبت به خیری را از درگاه حق تمنا دارم.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

1
thesis editing services conditional formatting if formula paper editing services freelance website content writer english essay buy essay papers thesis proofreading lab report layout great speech writing paper writing write my essay purchase essay online