جدید
خانه / اخبار / ولایتی و خبرنگار

ولایتی و خبرنگار

ولایتی و خبرنگار

مشروح گفتگوی علی‌اکبر ولایتی با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران را در زیر می‌خوانید:

باشگاه خبرنگاران: این روزها اسم جنابعالی و آقایان حدادعادل و قالیباف در همه رسانه‌ها به عنوان یک ائتلاف برای ریاست‌جمهوری آینده شنیده می‌شود. فلسفه تشکیل این ائتلاف علی‌رغم اینکه برخی از چهره‌های اصولگرا با آن مخالفت کردند، چیست؟

ولایتی: با توجه به اینکه کشورمان در آستانه انتخاباتی بزرگ قرار دارد لذا پرشورتر برگزار شدن آن پشتوانه قوی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، همان طور که از اول انقلاب تا به امروز مردم حضور گسترده‌ای خود را در انتخابات نشان داده اند، به طور حتم این حضور در خرداد ماه سال آینده نیز تکرار خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین ارکان اساسی مردم‌سالاری دینی برگزاری انتخابات است، در کشورمان پس از انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخابات ریاست‌جمهوری از اهمیت قابل توجهی برخوردار است لذا انتخابات سال آینده که تعیین‌کننده دولت و رئیس‌جمهور آتی است بسیار سرنوشت ساز است از این‌ رو  انتظار مردم در این شرایط با توجه به اهمیت و حساسیتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در مقطع فعلی در جهان با آن روبه روست ایجاد یک قوه مجریه قوی و مدبر با شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی است.

با توجه به اینکه هیچ‌گاه قدرت ایران در منطقه به اندازه امروز نبوده است، نیاز کشورمان به پیشرفت، توسعه و  عدالت جهت حفظ و افزایش اقتدار ملی بیش از بیش احساس می‌شود لذا انتخابات آینده بیش از انتخابات‌های گذشته دارای اهمیت است.

باشگاه خبرنگاران: یعنی هدف شما و دوستانتان از ایجاد این ائتلاف پیشرفت کشور است؟

ولایتی: در شرایط فعلی کشور ایجاد هر گونه تشتت، تفرفه و اختلاف در بین نیر‌‌وهای معتقد به نظام، وفادار به قانون اساسی و ولایت فقیه بسیار مضر است لذا در این شرایط اتحاد و اتفاق میان نیروهای سیاسی موجود می‌تواند به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران کمک شایانی کند، بنابراین امروز بیش از هر روز دیگری به اتحاد کلمه و وحدت صفوف اهل سیاست و کسانی که قصد خدمت به ملت نجیب ایران را دارند احساس نیاز می‌شود.

مردم ما بارها ثابت کرده‌اند که صفوف متحدی دارند و هیچگاه بین آنها تفرقه و اختلاف ایجاد نمی‌شود لذا سیاست‌مداران نیز باید در این شرایط از اتحاد مردم درس گرفته و به جای ایجاد مجادلات سیاسی و دامن زدن به اختلافات در جهت تقویت مشترکات وارد عمل شوند.

باشگاه خبرنگاران: با توجه به اظهارنظر برخی از اصولگریان مبنی بر عدم حضور برخی از چهره‌ها در این ائتلاف، چرا در قالب یک گروه سه نفره این کار را شروع کردید؟

ولایتی: با توجه به اینکه تشکیل یک هسته اولیه برای این ائتلاف لازم بود ما سه نفر تصمیم گرفتیم ائتلافی را تشکیل بدهیم و از بقیه دوستان هم برای پیوستن به این مجموعه دعوت کنیم لذا امکان وجود افراد متعدد از ابتدا در این ائتلاف ممکن نبود.

ادامه مطلب

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نشر نخواهد شد

امارگیر سایت